برقراری آتش بس در غزه از ساعت ۲ بامداد

شبکه خبری المیادین به نقل از رسانه های صهیونیستی گزارش داد: کابینه اسرائیل  پنجشنبه شب در یک نشست ۳ ساعته به طور  اجماع با آتش بس موافقت کرد. آتش بس از ساعت ۲ بامداد روز جمعه به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد. خبرنگار المیادین در غزه گزارش داد که مقام های مصری آتش بس همزمان […]شبکه خبری المیادین به نقل از رسانه های صهیونیستی گزارش داد: کابینه اسرائیل  پنجشنبه شب در یک نشست ۳ ساعته به طور  اجماع با آتش بس موافقت کرد.

آتش بس از ساعت ۲ بامداد روز جمعه به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد.

خبرنگار المیادین در غزه گزارش داد که مقام های مصری آتش بس همزمان در غزه را به گروه های فلسطینی اطلاع داده اند.

رسانه های رژیم صهیونیستی به نقل از یک مقام بلندپایه این رژیم اعلام کردند که آتش بس، بر اصل آرامش در مقابل آرامش استوار خواهد بود.

اسامه حمدان یکی از رهبران جنبش مقاومت اسلامی (حماس) نیز به المیادین گفت: مقاومت فلسطینی تضمین هایی را از میانجیگران دریافت کرده است مبنی بر اینکه تجاوز به غزه متوقف خواهد شد.

وی افزود: تضمین های دیگری نیز در باره خلع ید رژیم اشغالگر از محله شیخ جراح در قدس و مسجد الاقصی دریافت شده است.

مشیر المصری از دیگر شخصیت های حماس نیز گفت: هرگونه آتش بس نوعی شکست و فرار از میدان در برابر حماسه پیروزی مقاومت فلسطین است که توانست با موضع یکپارچه و انقلاب ملت خود به دژهای دشمن نفوذ کند و توهمات آن را نابود سازد و قواعد درگیری را بر آن تحمیل کند.

شهرهای مختلف سرزمین‌های اشغالی به تازگی شاهد دور جدید مقاومت مردم فلسطین است. اقدامات رژیم صهیونیستی برای تخریب و اشغال محله شیخ جراح در بخش شرقی بیت المقدس اشغال شده، موجب آغاز دور جدیدی از درگیری‌ها در سرزمین‌های اشغالی و ادامه این درگیری‌ها منجر به اعتراضات جهانی به جنایات صهیونیست‌ها شده است.

نظامیان اشغالگر صهیونیست از دوشنبه هفته گذشته (۲۰ اردیبهشت) حملات و تجاوزهای وحشیانه علیه باریکه غزه و فلسطینی‌ها را آغاز کردند که تاکنون بر اثر آن، ۲۳۰ تن از جمله ۶۵ کودک، ۳۹ زن و ۱۷سالمند شهید و یک هزار و ۷۱۹ تن زخمی شده اند.Source link