تولید فیلم‌های مستند در کشور باید مورد توجه جدی‌تر قرار گیرند

به گزارش ایرنا، لطف الله سیاهکلی عصر پنجشنبه در آئین اختتامیه جشنواره مستند یادگار که در قزوین برگزار شد، افزود: اگر می‌خواهیم نسل های بعدی با آنچه بر مردم  گذشته است و واقعیات اجتماعی دوران ما آشنا شوند باید از ابزارهای نوین این حوزه بهره بگیریم.وی افزود: در حال حاضر ابزار سینما، فیلم و تصویر در تمام دنیا برای […]به گزارش ایرنا، لطف الله سیاهکلی عصر پنجشنبه در آئین اختتامیه جشنواره مستند یادگار که در قزوین برگزار شد، افزود: اگر می‌خواهیم نسل های بعدی با آنچه بر مردم  گذشته است و واقعیات اجتماعی دوران ما آشنا شوند باید از ابزارهای نوین این حوزه بهره بگیریم.
وی افزود: در حال حاضر ابزار سینما، فیلم و تصویر در تمام دنیا برای حفظ مفاهیم و واقعیات میراثی به کار گرفته شده است اما متاسفانه به نظر می رسد در ایران در این خصوص اهتمام کافی وجود نداشته است.
 وی اظهار داشت: اگر میراث فرهنگی خود را حفظ نکنیم به مرور زمان باید منتظر فراموشی فرهنگ، تمدن و ارزش های ایرانی و اسلامی خود باشیم از این رو،  حفظ میراث فرهنگی و معنوی کشور باید به یکی از مهمترین اولویت ها تبدیل شود.
سیاهکلی افزود: در این مسیر نیازمند حمایت و همراهی هنرمندان و مسئولان هستیم که برگزاری جشنواره مستند یادگار را می‌توان حرکتی بسیار ارزشمند در این مسیر دانست.
 وی تصریح کرد: خوشحالیم که افتخار برگزاری این جشنواره به نام استان قزوین ثبت شده است و نشان از توجه و اهمیت مسوولان فرهنگی این استان به بحث ارزشمند میراث فرهنگی و معنوی کشور دارد.
نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: قزوین رسالت سنگینی را در این بخش بر عهده گرفته است و مطمئن هستیم که با همت مسولان فرهنگی و هنرمندان ارزشی و انقلابی این استان به خوبی از عهده این مسئولیت برخواهد آمد.
سیاهکلی افزود:  ارزش های معنوی و ملی ما، در کنار میراث فرهنگی و صنایع دستی توسط همین حرکات ارزشی حفظ و ماندگار خواهد شد.Source link