گفت وگوی تلفنی رییس تشکیلات خودگردان فلسطین با وزیرخارجه آمریکا

به گزارش ایرنا از رسانه‌های فلسطینی در این تماس تلفنی که پس از آتش بس میان جنبش حماس و رژیم صهیونیستی انجام شد، عباس بر ضرورت توقف حمله رژیم صهیونیستی به قدس، کرانه باختری و توقف حملات شهرک‌نشینان تأکید کرد. وی همچنین بر ضرورت بازسازی غزه و آغاز فوری روند سیاسی جامع که پایانی بر اشغالگری […]به گزارش ایرنا از رسانه‌های فلسطینی در این تماس تلفنی که پس از آتش بس میان جنبش حماس و رژیم صهیونیستی انجام شد، عباس بر ضرورت توقف حمله رژیم صهیونیستی به قدس، کرانه باختری و توقف حملات شهرک‌نشینان تأکید کرد.

وی همچنین بر ضرورت بازسازی غزه و آغاز فوری روند سیاسی جامع که پایانی بر اشغالگری باشد، تأکید کرد.

این دومین گفت‌وگوی تلفنی دو طرف در یک هفته گذشته است.

بلینکن و عباس ۲۳ اردیبهشت ماه نیز در تماسی تلفنی درباره تنش‌های اسرائیل و فلسطین گفت‌وگو کرده بودند.

در همین حال وزارت بهداشت فلسطین مستقر در نوار غزه روز جمعه اعلام کرد که رژیم صهیونیستی در حملات اخیر ۶۶ کودک را به شهادت رسانده است.

برپایه این گزارش، در مجموع ۲۴۳ فلسطینی در حملات ۱۱ روزه رژیم صهیونیستی به نوار غزه شهید شدند که از این تعداد ۶۶ نفر کودک، ۳۹ نفر زن و ۱۷ نفر سالخورده هستند.

همچنین در ۱۱ روز گذشته یکهزار و ۹۱۰ فلسطینی ساکن نوار غزه نیز زخمی شدند.

نظامیان اشغالگر صهیونیست از دوشنبه ۲۰ اردیبهشت حملات و تجاوزهای وحشیانه خود علیه باریکه غزه و فلسطینی‌ها را شروع کردند.

گروه های مقاومت فلسطین نیز در پاسخ به ادامه تجاوزهای صهیونیست ها و حملات به غزه، اقدام به موشک باران سرزمین‌های اشغالی کردند.

کابینه رژیم صهیونیستی پس از۱۱روز ناتوانی در متوقف کردن حملات موشکی گروه های مقاومت در غزه، پنجشنبه شب در یک نشست ۳ ساعته به طور  اجماع با آتش بس موافقت کرد.

این آتش بس از ساعت ۲ بامداد روز جمعه، میان گروه های فلسطینی و رژیم صهیونیستی برقرار شد و ملت فلسطین پیروزی مقاومت را جشن گرفتند.Source link