آتش سوزی ثلاث باباجانی با امدادهوایی خاتمه یافت

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه یداله شکری فرماندار شهرستان ثلاث باباجانی درباره آتش‌سوزی روز گذشته این شهرستان، به خبرنگار فارس گفت: این آتش سوزی به علت رعد و برق و در منطقه دولی دره حدفاصل روستاهای اناره، گرمدره، خورین، چهاردیوار، آله سیاه واقع در ارتفاعات بالا دستی روستاهای زلمه‌سور، کیسله و بانی سر اتفاق […]


به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه یداله شکری فرماندار شهرستان ثلاث باباجانی درباره آتش‌سوزی روز گذشته این شهرستان، به خبرنگار فارس گفت: این آتش سوزی به علت رعد و برق و در منطقه دولی دره حدفاصل روستاهای اناره، گرمدره، خورین، چهاردیوار، آله سیاه واقع در ارتفاعات بالا دستی روستاهای زلمه‌سور، کیسله و بانی سر اتفاق افتاد.

وی بیان داشت: این آتش‌سوزی خسارت‌هایی به مراتع و جنگل‌های این منطقه وارد کرد اما خوشبختانه به علت اینکه منطقه کوهستانی و دارای تراکم گیاهی کمتری بود، آتش سوزی گسترش نیافت.

فرماندار ثلاث باباجانی با بیان اینکه چون منطقه صعب‌العبور و شیبدار است از بالگرد برای انتقال عده‌ای از نیروها استفاده کردیم، گفت: اکنون ۱۵ تیم در منطقه مستقر هستند.

وی اعلام کرد: ۳۰۰ نفر از مردم بومی و نیز عده‌ای از مردم شهرستانهای روانسر و جوانرود در مهار این آتش به ما یاری رساندند و پای کار بودند، همچنین ۶۰ نفر از نیروهای سپاه و بسیج ما را در این کار یاری می‌دهند.

شکری در پایان بیان داشت: تیم‌هایی جهت اطمینان از شعله‌ور نشدن مجدد آتش، اوضاع را رصد می‌کنند، ولی تاکنون آتش سوزی کاملاً اطفا شده و خطری منطقه را تهدید نمی‌کند.

انتهای پیام/ح
Source link