آزمون پایان نیمسال تحصیلی دانشگاه فردوسی مشهد غیرحضوری برگزار می‌شود

دکتر محمد ایزدیار روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: در دی ماه پارسال نامه‌ای به دانشکده‌ها ارسال شد تا ارزشیابی دانشجویان به جای ۲ مرحله به صورت مستمر انجام شود و همچنین آزمون پایان ترم نیز تا سقف پنج نمره و به صورت غیرحضوری یا الکترونیکی برگزار گردد. وی ادامه داد: آزمون‌های پایان نیمسال تحصیلی […]دکتر محمد ایزدیار روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: در دی ماه پارسال نامه‌ای به دانشکده‌ها ارسال شد تا ارزشیابی دانشجویان به جای ۲ مرحله به صورت مستمر انجام شود و همچنین آزمون پایان ترم نیز تا سقف پنج نمره و به صورت غیرحضوری یا الکترونیکی برگزار گردد.

وی ادامه داد: آزمون‌های پایان نیمسال تحصیلی پس از پایان کلاس‌های آموزشی و با فاصله یک هفته ای آغاز می شود.

عضو هیات علمی دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد گفت: دانشجویان مقطع کارشناسی تا ۱۲ خرداد ماه برای حذف تک درس خود فرصت دارند همچنین ارزیابی دروس توسط دانشجیوان نیز از ۱۳ تا ۲۴ خرداد انجام خواهد شد و پیش بینی می‌شود تمام دانشجویان در فرایند ارزیابی مشارکت خوبی داشته باشند.

وی افزود: مطابق تقویم آموزشی سال تحصیلی جاری آخرین مهلت دفاع از پایان نامه و رساله‌های دکتری تا تاریخ ۳۱ شهریور امسال خواهد بود.

ایزدیار ادامه داد: آزمون جامع دکتری نیز طبق تقویم دانشگاه از اول خرداد تا ۳۱ خرداد ماه و به صورت الکترونیکی یا غیر حضوری به صورت کتبی و مصاحبه شفاهی صورت می‌گیرد.

وی گفت: دانشجویانی که قصد مهمان شدن در دانشگاه‌ها را دارند با توجه به اعلام قبلی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باید درخواست خود را تا آخر اردیبهشت در سامانه سجاد ثبت می‌کردند تا دانشگاه‌های مبداء از ابتدای خرداد لغایت ۱۵ تیر ماه درخواست های ثبت شده را برسی کنند و همچنین دانشگاه‌های مقصد نیز از ابتدای مرداد تا ابتدای شهریور فرصت دارند درخواست ها را برسی و نتیجه آن را اعلام کنند.

مدیر خدمات آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد افزود: مصاحبه افراد پذیرفته شده در آزمون  دکتری نیز طبق اعلام وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از پنجم خرداد تا ۲۶ تیرماه به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد که آئین نامه اجرایی این فرایند نیز توسط معاونت آموزشی دانشگاه به دانشکده ها ابلاغ شده است.

وی در ارتباط با نیمسال تحصیلی تابستانی نیز ادامه داد: این نیمسال نیز با توجه به پیشنهاد حوزه معاونت آموزشی و تصویب شورای هیات رییسه دانشگاه، از ۲۶ تیر ماه لغایت سوم شهریور ماه به صورت غیرحضوری و الکترونیکی برگزار خواهد شد و آزمون آن نیز از ۶ تا ۱۰ شهریور خواهد بود.

ایزدیار گفت: کنکور سراسری هم از نهم تا ۱۲ تیر ماه در دانشگاه فردوسی مشهد برای بیش از پنج هزار نفر برگزار خواهد شد.

وی افزود: امیدوار هستیم با واکسیناسیون دانشگاهیان در تابستان سال جاری شاهد برگزاری تمام کلاس ها و کارگاه های آموزشی به صورت حضوری باشیم.Source link