ابتلای ۸۹ هزار و ۱۰۹ زنجانی به کووید ۱۹

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، از اسفندماه سال‌گذشته تاکنون ابتلای قطعی ۹ هزار و ۳۲۲  نفر از بیماران بستری در استان زنجان به کووید ۱۹ بر اساس تست‌های آزمایشگاهی تایید شده که ۷ هزار و ۷۷۶ نفر از آن‌ها بعد از بهبودی، از بیمارستان ترخیص شده‌اند. بر اساس همین […]


به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، از اسفندماه سال‌گذشته تاکنون ابتلای قطعی ۹ هزار و ۳۲۲  نفر از بیماران بستری در استان زنجان به کووید ۱۹ بر اساس تست‌های آزمایشگاهی تایید شده که ۷ هزار و ۷۷۶ نفر از آن‌ها بعد از بهبودی، از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

بر اساس همین گزارش آمار بیماران سرپایی مبتلا به کووید ۱۹ از آغاز شیوع ویروس کرونا در این استان، بر اساس تست‌های آزمایشگاهی ۷۹ هزار و ۷۸۷ مورد بوده است که ۱۳۳ مورد از آن‌ها طی ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است که با این حساب مجموع مبتلایان به این بیماری در استان به ۸۹ هزار و ۱۰۹ نفر رسیده است.

در حال حاضر ۳۰۱ نفر در بیمارستان‌های استان زنجان به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ و یا مشکوک بودن بستری هستند که ۱۷ مورد از این آمار جزو مبتلایان روز هستند.

براساس همین گزارش آمار تجمیعی بیماران بستری شده در بیمارستان‌های استان زنجان شامل بیماران مبتلای قطعی به کووید ۱۹ و همچنین مشکوک ۲۵ هزار و ۹۹۵ نفر اعلام شده است.

همچنین طی مدت زمان شیوع ویروس کرونا یک هزار و ۴۴۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند که دو نفر از این فوتی‌ها جزو آمار روزانه بوده‌اند.

ممنوعیت برگزاری هرگونه تجمعات انتخاباتی در زنجان

استاندار زنجان گفت: هرگونه تجمع انتخاباتی در سالن‌های سرپوشیده، برگزاری کارناوال و مراسم استقبال ممنوع بوده ولی در سالن‌های فضای باز با شرایط تعریف شده مانعی ندارد.

فتح‌الله حقیقی از روند مطلوب واکسیناسیون در استان زنجان خبر داد و اظهار کرد: اماکن واکسیناسیون در استان نیز مشخص شده و مشکلات موجود در این‌ خصوص نیز به زودی رفع خواهد شد.

استاندار زنجان با بیان اینکه ۸۰ درصد افراد ناقل بدون علامت بیماری کرونا در جامعه هستند، افزود: افرادی که در برابر بیماری کرونا واکسینه شدند نیز، می‌توانند ناقل این بیماری باشند؛ بنابراین پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده و اطمینان کاذب نداشته باشند.

وی سن را یکی از فاکتورهای اصلی تشدید ابتلا به بیماری کرونا در موج چهارم دانست و تصریح کرد: با وجود افزایش مبتلایان به کرونا در موج چهارم، فوت ناشی از این بیماری در استان زنجان نسبت به موج‌ سوم نصف شده بود.

حقیقی از نامطلوب بودن وضعیت مثبت PCR در شهرستان‌های طارم، ایجرود، ماهنشان، خرم‌دره و ابهر خبر داد و گفت: با توجه به اینکه روند تست PCR در استان به دلیل وضعیت خوب شهرستان زنجان در متوسط کشوری قرار دارد، بنابراین فرمانداران باید در این‌خصوص چاره‌جویی کنند.

استاندار زنجان با بیان اینکه عملکرد استان زنجان در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی خوب بوده ولی زمانی از حوزه مدیریتی ارزشمند است که میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی به بالای ۹۰ درصد برسد، اظهار کرد: طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت، استان زنجان از لحاظ اخذ تست کرونا اولین استان در کشور است.

وی با اشاره به اتمام واکسیناسیون افراد بالای ۶۰ سال تا پایان خردادماه و کاهش مرگ و میر سالمندان زنجانی، افزود: با توجه به شیوع ویروس جهش‌یافته کرونای هندی در کشور، نیاز به توجه جدی در خصوص شرکت و برگزار نکردن دورهمی‌ها و تجمعات وجود دارد.

این مسؤول با بیان اینکه تلاش مجریان انتخابات، برگزاری انتخابات سالم، باشکوه، رقابتی و برگزاری آن در امنیت است، تصریح کرد: همه تمهیدات برای تبلیغات و برگزاری انتخابات با بالاترین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی اندیشیده شده است.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه هرگونه تجمع انتخاباتی، گفت‌وگو و مناظره در سالن‌های سرپوشیده اکیدا ممنوع است، گفت: نیروی انتظامی و سپاه انصارالمهدی (عج) استان نیز مسؤولیت نظارت بر آنان را دارند.

حقیقی با بیان اینکه تجمع در فضای باز تحت شرایط خاصی بلامانع است، اظهار کرد: فاصله افراد در جمع هشت متر مربع باید باشد و ظرفیت فضای باز نیز ۳۰ درصد بوده و حداکثر زمان نیز دو ساعت با کنترل ورودی و خروجی است.

وی با تاکید بر اینکه هرگونه کارناوال و استقبال در زمان انتخابات ممنوع است، خاطرنشان کرد: برگزاری جلسات داخلی در ستادهای انتخاباتی در شرایط قرمز حداکثر با ۱۵ نفر، وضعیت نارنجی حداکثر با ۲۰ نفر و در وضعیت زرد کرونایی نیز حداکثر با ۳۰ نفر بلامانع است.

انتهای پیام/۷۳۰۰۴/ق
Source link