اردوغان: جنگنده‌های اف ۱۶ ترکیه در لهستان مستقر خواهند شد

به گزارش ایرنا از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان در کنفرانس مطبوعاتی با همتای لهستانی خود در آنکارا گفت: ترکیه قصد دارد هواپیماهای بدون سرنشین (پهپادها) را به لهستان صادر کند و این اقدام اولین بار در تاریخ ترکیه برای فروش به یک عضو ناتو و یکی از اعضای اتحادیه اروپا خواهد بود. اردوغان افزود: […]به گزارش ایرنا از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان در کنفرانس مطبوعاتی با همتای لهستانی خود در آنکارا گفت: ترکیه قصد دارد هواپیماهای بدون سرنشین (پهپادها) را به لهستان صادر کند و این اقدام اولین بار در تاریخ ترکیه برای فروش به یک عضو ناتو و یکی از اعضای اتحادیه اروپا خواهد بود.

اردوغان افزود: با گام‌هایی که در ۱۹ سال گذشته [در صنعت دفاعی] برداشته‌ایم، نه تنها سال‌ها سهل انگاری را نفی کرده‌ایم، بلکه کشور خود را به غول‌های این حوزه نیز رسانده‌ایم.

رییس جمهوری ترکیه تأکید کرد، ترکیه و لهستان در حال دستیابی به هدف ۱۰ میلیارد دلاری خود در حجم تجارت دوجانبه هستند.

سخنان اردوغان در حالی بیان می شود که ماریوش بلاشاک وزیر دفاع لهستان روز شنبه اعلام کرده بود که کشورش ۲۴ پهپاد Bayraktar TB۲ را از ترکیه خریداری خواهد کرد.

آندوره دودا رییس جمهوری لهستان که در ترکیه به سر می برد گفت: ترکیه قوی ترین متحد لهستان در این قسمت از جهان است و برای خلبانان ترک به دلیل محافظت از آسمان از اردوغان تشکر کرد.

وی افزود: من معتقدم که به عنوان بخشی از چارچوب ناتو، می‌توانیم از تهدیدات داخل و خارج دو کشور جلوگیری کنیم.Source link