استاندار اردبیل: مقدمات برگزاری انتخابات امن و سالم در استان فراهم است

به گزارش ایرنا، اکبر بهنامجو پنجشنبه شب در همایش ائمه جمعه استان اردبیل بیان کرد: امنیت با درایت و تدبیر اعضای شورای تامین برقرار شده و تمامی مدیران استان برای برگزاری انتخابات بی‌طرفانه آماده هستند. وی اظهار امیدواری کرد مردم با درایت و هوشیاری افراد شایسته را از بین نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر […]به گزارش ایرنا، اکبر بهنامجو پنجشنبه شب در همایش ائمه جمعه استان اردبیل بیان کرد: امنیت با درایت و تدبیر اعضای شورای تامین برقرار شده و تمامی مدیران استان برای برگزاری انتخابات بی‌طرفانه آماده هستند.

وی اظهار امیدواری کرد مردم با درایت و هوشیاری افراد شایسته را از بین نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا انتخاب کنند.

استاندار اردبیل با اشاره به اقدامات انجام گرفته در حوزه‌های عمرانی در استان گفت:  گام‌های خوبی در خصوص توسعه استان برداشته شده که اخذ مجوز منطقه آزاد، ایجاد منطقه ویژه و اجرای بارانداز ریلی از مهم‌ترین آنها است.

بهنامجو افزود: این پیشرفت‌ها  در سایه  همدلی  مسئولان استانی و نمایندگان با محوریت ولی فقیه حاصل شده است.

وی اضافه کرد: حوزه تولید و کارخانجات در استان فعال شده و در حال حاضر زمین در نواحی صنعتی بیشتر شهرهای استان از جمله رضی ، نیر ، کوثر و خلخال برای ایجاد واحد جدید نداریم.

بهنامجو ادامه داد: در حالیکه در برخی از این نواحی صنعتی یک واحد کارگاهی وجود نداشت، در حال حاضر این نواحی پر شده و به دنبال تامین زمین هستیم.

استاندار اردبیل اظهار کرد: زیرساخت‌های لازم در شهرک صنعتی ۲ و  منطقه ویژه نمین تامین شده ست و در روزهای آتی شاهد افتتاحی و شروع عملیات اجرایی پروژه های عمرانی خواهیم بود.

وی در ادامه به اجرای طرح‌های آب رسانی و تامین آب شهرستان‌های اردبیل و مشگین شهر اشاره کرد و افزود: در بحث آبرسانی ۴۰۰ میلیارد تومان برای روستاها  و ۱۵۰ میلیارد تومان از محل فاینانس داخلی تامین شده است.

او اظهار کرد:  ۳۵ میلیارد تومان برای آبرسانی اردبیل و ۳۰ میلیارد تومان هم برای مشگین شهر تامین شده تا بتوانیم مشکل آب شرب این دو شهر بزرگ را حل کنیم.

وی به اجرای طرح‌های بزرگ کشاورزی در استان اشاره کرد و گفت: پروژه پایاب سد خداآفرین از جمله این طرح‌ها است که با اجرای آن  ۳۷ هزار هکتار اراضی دیم به آبی تبدیل می شود.

استاندار اردبیل بیان کرد:  تاکنون ۱۲ هزار میلیارد تومان در این پروژه سرمایه‌گذاری شده و  هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان کمبود اعتبار داشتیم که آن هم  تامین شده است.

بهنامجو افزود:  ۵۰۰ میلیارد تومان از این مبلغ از سوی سازمان برنامه و بودجه و بقیه  هم از محل فروش تبصره ۱۲ تامین می شود و امسال  سال پایانی این پروژه خواهد بود.

وی اجرای شهرک گلخانه ای ،آبیاری قطره‌ای و مدرن را از جمله اقدامات توسعه‌ای کشاورزی در استان عنوان کرد.

در این همایش، ائمه جمعه شهرستان‌های استان نقطه نظرات خود را در خصوص توسعه مناطق مختلف ارایه کردند.Source link