بالابر غیر استاندارد جان کارگر آشپزخانه ای را در بجنورد گرفت

مجید گریوانی  شنبه شب به خبرنگار ایرنا عمل نکردن سنسور بالابر را علت بروز این حادثه بیان کرد و اظهارداشت : این بالابرهای بدون حفاظت برای حمل بار است و هر گونه استفاده نیروی انسانی خطرناک و ممنوع است.وی اضافه کرد : در شرایط فعلی بالا برهای بدون حفاظ و غیر استاندارد در برخی رستوران ها، […]مجید گریوانی  شنبه شب به خبرنگار ایرنا عمل نکردن سنسور بالابر را علت بروز این حادثه بیان کرد و اظهارداشت : این بالابرهای بدون حفاظت برای حمل بار است و هر گونه استفاده نیروی انسانی خطرناک و ممنوع است.
وی اضافه کرد : در شرایط فعلی بالا برهای بدون حفاظ و غیر استاندارد در برخی رستوران ها، آسپزخانه ها  و طلافروشی ها در مرکز استان مورد استفاده قرار می گیرد که تهدید اصلی برای بهره برداران است.
وی اضافه کرد : بارها در مورد استفاده از این بالابرهای غیر استاندارد هشدارهای لازم داده شد، ولی همچنان از آن در برخی امکان استفاده می شود که خطر احتمالی آن قطعا تهدیدی برای سلامت افراد است.
وی اتحادیه ها و مجامع امور صنفی خواست تا واحدهای بهره برداری از بالابرهای غیر استاندارد را مجاب کنند تا برای دریافت تاییدیه های فنی برای این تجهیزات اقدام کنند.
پیش از این اداره کل استاندارد استان خراسان شمالی نیز نسبت به استفاده از بالابرهای غیر استاندارد و فاقد معاینه فنی در واحدهای مسکونی و فروشگاهها هشدار داد.Source link