بلینکن و عباس بر تداوم آتش‌بس در فلسطین تاکید کردند

به گزارش ایرنا، ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز جمعه افزود: آنتونی بلینکن در تماس با محمود عباس رئیس تشکیلات خودمختاری فلسطین، از برقراری آتش‌بس استقبال کرد.وی ادامه داد: آنها درباره اقدامات اطمینان بخش برای تداوم آن، تبادل نظر کردند. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اضافه کرد: وزیر خارجه، تعهد آمریکا در کار با خودگردانی فلسطین […]به گزارش ایرنا، ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز جمعه افزود: آنتونی بلینکن در تماس با محمود عباس رئیس تشکیلات خودمختاری فلسطین، از برقراری آتش‌بس استقبال کرد.
وی ادامه داد: آنها درباره اقدامات اطمینان بخش برای تداوم آن، تبادل نظر کردند. 
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اضافه کرد: وزیر خارجه، تعهد آمریکا در کار با خودگردانی فلسطین و سازمان ملل متحد را برای فراهم کردن سریع کمک‌های انسان دوستانه و نظم‌بخشی حمایت بین‌المللی برای غزه و تلاش‌های بازسازی آن، برجسته ساخت.
پرایس اظهار کرد: وزیر خارجه و رئیس تشکیلات فلسطین قدردانی خود را از تلاش‌های میانجی‌گری مصر و تعهد بر بازگذاشتن خطوط ارتباطی در تمامی سطوح ابراز داشتند.
وی با یادآوری برنامه سفر بلینکن به خاورمیانه، گفت: رئیس تشکیلات، از برنامه سفر بلینکن به منطقه خاورمیانه استقبال کرد. جایی که وزیر خارجه با فلسطینیان، اسرائیلی‌ها و همتایان منطقه‌ای برای بحث درباره احیای تلاش‌ها و کار با یکدیگر در ایجاد آینده‌ای بهتر برای فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها دیدار خواهد کرد.
 Source link