تبلیغات مجازی می‌تواند از ورود پول‌های کثیف به انتخابات پیشگیری کند

به گزارش ایرنا، محمد تقی ایرانی روز چهارشنبه در همایش استانی هیات‌های نظارت شهرستان‌ها و بخش‌های ویژه سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در تبلیغات کاغذی فرصت‌طلبان و سوءاستفاده‌کنندگان با هزینه‌های بالا برای یک نامزد تبلیغات می‌کردند که بتوانند بعدها امتیازهایی از آنان بگیرند؛ با تبلیغات مجازی تا حد زیادی جلوی ورود این پول‌ها گرفته می‌شود. […]به گزارش ایرنا، محمد تقی ایرانی روز چهارشنبه در همایش استانی هیات‌های نظارت شهرستان‌ها و بخش‌های ویژه سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در تبلیغات کاغذی فرصت‌طلبان و سوءاستفاده‌کنندگان با هزینه‌های بالا برای یک نامزد تبلیغات می‌کردند که بتوانند بعدها امتیازهایی از آنان بگیرند؛ با تبلیغات مجازی تا حد زیادی جلوی ورود این پول‌ها گرفته می‌شود.

وی اضافه کرد: تبلیغات بر بستر فضای مجازی بسیار خوب است و مردم در پیام‌رسان‌های پرکاربر و بتازگی یک شبکه اجتماعی صداپایه پرسشگری می‌کنند و نامزدها هم پاسخگوی آنان خواهند بود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: یکی از بهترین و مناسب‌ترین جابه جایی‌های قدرت در انتخابات ریاست جمهوری نمود پیدا می‌کند و در بحث برگزاری آن نیز هم مجریان و هم ناظران در این فرآیند به بلوغ کاری رسیده‌اند.

ایرانی بیان کرد: در این دوره با توجه به شیوع بیماری کووید ۱۹، براساس دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا متفاوت از دوره‌های پیش برپایی ستاد و برگزاری تبلیغات زیر سقف ممنوع است و برای اعضای ستاد نیز جلسه‌ها باید با یک‌سوم ظرفیت آن مکان برگزار شود.

وی ادامه داد: هر کسی پیروز انتخابات شود افتخار بزرگی برای اوست تا خادم مردم ایران باشد.

ایرانی یادآور شد: برخی می‌خواهند القا کنند که انتخابات بی‌رگ و بی‌روح است، اما انتخابات جشن ملی ایرانیان است و برای همه بر اساس حق رأی دعوت‌نامه فرستاده شده که با هر انگیزه و دیدگاهی می‌توانند در انتخابات شرکت کنند.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر تأکید کرد: بر اساس تقسیم وظایف میان هیات‌های اجرایی و نظارت تلاش ما برای برگزاری انتخاباتی باشکوه و هوشمندانه است و جدای از نتیجه، حضور باشکوه بسیار مهم است.

ایرانی با تأکید بر این‌که انتخابات با هماهنگی کامل میان نهادهای اجرایی و نظارتی برگزار می‌شود، گفت: مجری امر انتخابات وزارت کشور و زیرمجموعه‌های آن و نظارت ۱۰۰ درصدی بر آن نیز برعهده  شورای نگهبان است؛ این نظارت از اختیارات آنان به شمار می‌رود و این جایگاه باید تقویت شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: انتخابات این دوره به دلیل نگاه جامعه جهانی به آز نگاه دوست و دشمن مهم است. 

ایرانی یادآور شد: مردم مطالبات خود را در انتخابات ریاست جمهوری پی‌گیری می‌کنند و این شان و جایگاه برای مردم طبق قانون اساسی پیش بینی شده و یکی از بهترین و مناسب‌ترین جابه جایی قدرت در حوزه انتخابات در ۴۰ سال گذشته را در جمهوری اسلامی دیده و تجربه اندوخته ایم.

وی با اشاره به اینکه مجریان و ناظران انتخابات تاکنون تجربه‌های زیادی کسب کرده اند گفت: هیات‌های نظارت نیز در طول سال دوره های آموزشی مختلفی برگزار می‌کنند به همین دلیل امروز با  هیات نظارتی حرفه ای، آشنابه قانون و مسلط  به وظایف نظارتی خود روبرو هستیم. 

رئیس هیات نظارت بر انتخابات استان بوشهر گفت: رأی مردم حق‌الناس است و هرگونه ظلمی در این حق‌الناس و فرآیند انتخابات ظلم جبران‌ناپذیری است.

حجت الاسلام حسین دشتی افزود: انتخابات حق مردم برای تضمین دیگر حقوق آنها است و این حضور و مشارکت در انتخابات نیز باید تضمین‌ شده باشد.

وی  ادامه داد: حضور مردم در عرصه انتخابات نشان از احساس مسئولیت ملی است به همین دلیل مشارکت گسترده مردم  مهم و اساسی است و همه مسئول هستند تا جدای از نتیجه، برای مشارکت بالا تلاش کنند.

دشتی خطاب به ناظران شورای نگهبان استان گفت: باید همه کارها و مراحل انتخابات قانونی انجام و از اموری که شائبه‌ای از تقلب در آن وجود دارد دوری شود.

وی افزود: تمام مجریان، ناظران و مأموران نیروی انتظامی باید قوانین انتخابات را بدانند و نیروهای جدید نیز باید آن را به‌خوبی فرابگیرند.

دشتی با تأکید بر این که معیار همه ما باید قانون باشد، گفت: بر پایه قانون، ناظران شورای نگهبان در تمامی فرآیندها باید حضور داشته باشند و سلامت انتخابات را تأیید کنند.

رئیس هیات نظارت بر انتخابات استان بوشهر اضافه کرد: اصل بر تعامل با هیات اجرایی است، البته انتظار می‌رود با تخلفات به‌صورت جدی برخورد شود.Source link