تعداد مصدومان حادثه آتش سوزی اهواز به ۱۲ نفر رسید

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این آتش‌سوزی یکی از سنگین‌ترین حریق‌ها از ابتدای سال جاری تاکنون بوده که بیش از یکصد نیرو به همراه ۲۰ دستگاه خودروی آتش‌نشانی سبک و سنگین در محل برای اطفای حریق و ایمن سازی تلاش کردند. ابراهیم قنبری افزود: […]رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این آتش‌سوزی یکی از سنگین‌ترین حریق‌ها از ابتدای سال جاری تاکنون بوده که بیش از یکصد نیرو به همراه ۲۰ دستگاه خودروی آتش‌نشانی سبک و سنگین در محل برای اطفای حریق و ایمن سازی تلاش کردند.

ابراهیم قنبری افزود: باتوجه به وجود مواد شیمیایی و الکل در این انبار احتمال دارد تا ساعاتی دیگر ایمن‌سازی به طول انجامد.

وی افزود: خوشبختانه عملیات خنک کردن آتش با استفاده از کف سه درصد نتیجه موثری داشته و شعله‌های آتش فروکش کرد.

وی بیان کرد: در این عملیات سنگین ۱۲ آتش‌نشان به دلیل گستردگی آتش‌سوزی مصدوم شدند که ۹ نفر به بیمارستان منتقل شدند و سه آتش‌نشان دیگر در محل درمان شدند.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گفت: باتوجه به اینکه حریق در بین منازل مسکونی رخ داده عملیات اطفای آتش تا اندازه ای کار ما را دشوار کرد اما به همت نیروهای متخصص، این عملیات با موفقیت انجام  شد.

گفته می شود این انبار یک منزل مسکونی قدیمی بوده که به صورت غیرمجاز به انبار الکل تبدیل شده است.

هنوز دلیل اصلی این آتش‌سوزی اعلام نشده است.

کوچه های منتهی به خیابان عامری و محل حادثه مسدود شده و دود غلیظ ناشی از آتش‌سوزی این انبار کوی عامری را در برگرفته است.Source link