جدول زمانبندی قطعی برق به مردم اعلام شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام، محمد نوذری شامگاه شنبه در نشست فوق العاده ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی پاسخ به بحران استان با اشاره به وضعیت خشکسالی امسال اظهار داشت: از آنجا که قریب ۵۰ درصد کاهش نزولات جوی در استان به ثبت رسیده امسال شاهد یکی از کم سابقه ترین خشکسالی ها […]به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام، محمد نوذری شامگاه شنبه در نشست فوق العاده ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی پاسخ به بحران استان با اشاره به وضعیت خشکسالی امسال اظهار داشت: از آنجا که قریب ۵۰ درصد کاهش نزولات جوی در استان به ثبت رسیده امسال شاهد یکی از کم سابقه ترین خشکسالی ها در ایلام هستیم.

وی با اشاره به مشکلات قطعی آب و برق استان، گفت: امروز همه باید در قبال شرایط پیش آمده احساس مسوولیت کنیم و نسبت به مدیریت اوضاع در کاهش مصرف آب و برق اهتمام جدی داشته باشیم.

استاندار ایلام خواستار کاهش زمان خاموشی ها در استان شد و افزود: باید تدابیری اندیشیده شود که رعایت حال مصرف کنندگان برق خانگی، مراکز حساس و مهم نظیر بیمارستان ها اولویت بر مصرف برق در ادارات باشد.

نوذری در ادامه همچنین خواستار ارائه جدول زمانبندی قطعی برق به مردم شد و گفت: این حق مردم است که از زمان خاموشی ها اطلاع داشته باشند، تا بتواند اوضاع زندگی خود را مدیریت کنند.

وی افزود: در اینجا لازم است شرکت برق استان با حضور کارشناسان مربوطه در صدا و سیما و اصحاب رسانه  با تشکیل کارگروه رسانه ای برنامه های تبلیغی خود در جهت شیوه های کاهش مصرف، اصلاح الگوی مصرف و اعلام اطلاعیه‌ها اقدام کند.

رئیس ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی پاسخ به بحران استان در جهت کاهش مصرف برق در ادارات، یادآور شد: برای این منظور تصمیم گرفته شده است ساعت کاری ادارات بر اساس جدول زمانبندی شده در ۲ بازه زمانی مختلف تغییر یابد تا بتوانیم شاهد کاهش مصرف آب و برق در دستگاه های اجرایی باشیم.

وی خواستار تشکیل تیم نظارت بررسی کاهش مصرف برق ادارات با محوریت مأمورین برق استان شد و تاکید کرد: ادارات موظف هستند در روز ۲ ساعت پیک مصرف برق خود را با ژنراتور تامین کنند.

نوذری ادامه داد: دستگاه‌هایی که در مصرف برق نسبت به اصلاح الگوی مصرف اقدام نکنند بدون ملاحظه برق آنها قطع خواهد شد.

استاندار ایلام در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات قطعی آب در برخی مناطق مختلف استان اشاره کرد و افزود: با توجه به فصل گرما و افزایش مصرف آب جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی دستگاه های متولی باید با برنامه ریزی درست و با مدیریت اوضاع مسائل و مشکلات آب را به حداقل ممکن خود برسانند.

وی در ادامه با اشاره به عدم جداسازی آب مصرفی فضای سبز از آب شرب گفت: امروز شاهد هدر رفت قابل توجه آب شرب برای فضای سبز هستیم که در اینجا لازم است دستگاه های متولی چون آب و فاضلاب و شهرداری ها برای جداسازی این مهم اقدام کنند تا آب فضای سبز از پساب تصفیه خانه ها تامین شود.

 نوذری به فرمانداران و بخشداران استان نیز ماموریت داد که مدیریت مصرف آب و برق را در اولویت ویژه و جدی کار خود قرار دهند.

در این نشست استاندار ایلام خواستار برنامه ریزی و مدیریت کاهش میزان قطعی برق خانگی به یک ساعت شد اما با توجه به اینکه خاموشی برق در یک سازوکار کشوری انجام می گیرد مقرر گردید در این راستا شرکت برق استان پیشنهادات خود را ارائه دهد تا این مهم از طریق وزارت نیرو پیگیری شود.Source link