حمله پهپادی یمن به پایگاه هوایی عربستان سعودی

به گزارش ایرنا به نقل از المسیره، یحیی سریع گفت: نیروهای ارتش و کمیته های مردمی با دو فروند پهپاد از نوع «قاصف کی-۲» پایگاه هوایی «ملک خالد» واقع در منطقه خمیس مشیط در جنوب عربستان را هدف قرار دادند. سخنگوی نیروهای مسلح یمن با بیان اینکه این حمله دقیق انجام شده، گفت: این در […]به گزارش ایرنا به نقل از المسیره، یحیی سریع گفت: نیروهای ارتش و کمیته های مردمی با دو فروند پهپاد از نوع «قاصف کی-۲» پایگاه هوایی «ملک خالد» واقع در منطقه خمیس مشیط در جنوب عربستان را هدف قرار دادند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن با بیان اینکه این حمله دقیق انجام شده، گفت: این در چهارچوب حق مشروع و طبیعی برای پاسخ به حملات ائتلاف سعودی و ادامه محاصره کشور انجام گرفته است.

ساعاتی پیش در حملات توپخانه عربستان سعودی به منطقه الرقو واقع در شهرستان مرزی منبه استان صعده در شمال یمن، ۳ نوجوان کشته شدند.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن -فقیرترین کشور عربی- آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.Source link