خسارت به ۲۷ هکتار از پارک ملی کرخه بر اثر آتش‌سوزی

 محمد الوندی شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : آتش‌سوزی‌های اخیر در پارک ملی کرخه ناشی از سرایت آتش از مزارع کشاورزی مجاور آن بوده است.وی افزود: آتش زدن بقایای مزارع کشاورزی از سوی کشاورزان در زمین‌های مجاور پارک ملی کرخه موجب سرایت آتش به پارک ملی کرخه شد.وی افزود: دو مورد آتش […] محمد الوندی شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : آتش‌سوزی‌های اخیر در پارک ملی کرخه ناشی از سرایت آتش از مزارع کشاورزی مجاور آن بوده است.
وی افزود: آتش زدن بقایای مزارع کشاورزی از سوی کشاورزان در زمین‌های مجاور پارک ملی کرخه موجب سرایت آتش به پارک ملی کرخه شد.
وی افزود: دو مورد آتش سوزی اخیر روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در پارک ملی کرخه رخ داد که با تلاش آتش نشانی شوش، فتح المبین و نیروهای مردمی ساعاتی پیش مهار شد.
 الوندی گفت: از ابتدای امسال ۲۰ مورد آتش سوزی در جنگل و پارک ملی کرخه رخ داده که خسارات زیادی به پوشش گیاهی و جانوری پارک ملی کرخه وارد کرده اند.
وی افزود: با توجه به اینکه  در فصل زاد و ولد جانوران بسر می بریم اتش سوزی خسارت جدی به جانوران پارک ملی کرخه و جنگل کرخه وارد کرده و حیات برخی گونه ها دراین زیستگاه را به مخاطره می اندازد.
 جنگل و پارک ملی کرخه با وسعت ۱۴ هزار هکتار زیستگاه گونه نادر گوزن زرد ایرانی است.Source link