درآمدهای البرز بیش از ١١٢ درصد رشد داشته است

عزیزاله شهبازی  در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان که روز شنبه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، افزود: در ۲ سال اخیر در خصوص اعتبارات هزینه ای استان رشد قابل توجهی داشتیم. وی اضافه کرد:در اعتبارات هزینه ای در سال ۹۹ یکی از سه استان اول کشور بودیم و همچنین در جذب اعتبارات عمرانی […]عزیزاله شهبازی  در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان که روز شنبه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، افزود: در ۲ سال اخیر در خصوص اعتبارات هزینه ای استان رشد قابل توجهی داشتیم.

وی اضافه کرد:در اعتبارات هزینه ای در سال ۹۹ یکی از سه استان اول کشور بودیم و همچنین در جذب اعتبارات عمرانی سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ رشد ۱۵ درصدی را شاهد بودیم.

شهبازی گفت: در سال ۱۴۰۰ نیز با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته در اعتبارات هزینه ای و عمرانی رشد داریم که تمامی این امور نشان دهنده توجه ویژه دولت به استان البرز است.

استاندار البرز در بخش دیگری از سخنان خود  اظهار داشت:پروژه های بزرگی همچون چرمشهر_آبیک که ۵۳ کیلومتر آن در حوزه البرز است، فاز ۲ آزادراه تهران_شمال، راه آهن و فعالیت موسسات ملی تحقیقات کشاورزی در البرز، سهم استان را از اعتبارات ملی بیشتر می کند.

وی گفت: البرز ظرفیت های فراوانی برای شکوفایی و پیشرفت دارد که ظرف چند سال اخیر در مسیر تحقق این هدف، اقدامات بزرگی شکل گرفت ولی رشد سریع مهاجرت در این استان مشکلات و موانعی را ایجاد کرده است.

شهبازی افزود: در  این نشست به دستگاه هایی که نتوانستند اعتبارات مربوطه را جذب کنند، تذکراتی داده شد چراکه چند ماه دیگر برای جذب این اعتبارات، فرصت وجود دارد.

وی گفت: همچنین طرح آمایش سرزمین در سازمان برنامه و بودجه کشور مصوب شد و مقرر شد که مسیری علمی و مدون برای اقدامات و برنامه‌های استان باشد.Source link