رییس شورای عالی سیاسی یمن پیروزی بشار اسد را تبریک گفت

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی یمن (سبا)، در پیام المشاط آمده است: به ملت دوست و برادر سوریه موفقیت بزرگ در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را تبریک می گوییم انتخاباتی که یک پیروزی مهم در برابر توطئه های دشمنان علیه سوریه است. رییس شورای عالی سیاسی یمن افزوده است: برگزاری انتخابات در سوریه بیانگر […]به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی یمن (سبا)، در پیام المشاط آمده است: به ملت دوست و برادر سوریه موفقیت بزرگ در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را تبریک می گوییم انتخاباتی که یک پیروزی مهم در برابر توطئه های دشمنان علیه سوریه است.

رییس شورای عالی سیاسی یمن افزوده است: برگزاری انتخابات در سوریه بیانگر پیروزی دولت و ملت سوریه بر طرح آمریکایی – اسرائیلی است که به دنبال نابودی و تجزیه این کشور بود.

وی همچنین از سازمان ملل متحد و جامعه جهانی خواست تا به خواست ملت سوریه و حق مردم در تعیین سرنوشت و آینده خود احترام بگذارند.

مهدی المشاط در پایان مخالفت کشورش را با تلاش استکبار جهانی برای تحمیل معیارهای خود که از طریق آن عوامل و مزدورانشان انتخاب شوند تا کشورها و ملت ها را تحت سلطه خود درآورند، اعلام کرد.

حموده صباغ رییس مجلس سوریه بامداد جمعه اعلام کرد که بشار اسد با ۹۵.۱ درصد آرا، در انتخابات ریاست جمهوری این کشور پیروز شد.

پیش از این نیز مردم سوریه قبل از اعلام رسمی انتخابات ریاست جمهوری در کشورشان به خیابان‌ها آمدند و نسبت به برگزاری این انتخابات اعلام رضایت کردند.

انتخابات ریاست جمهوری سوریه روز چهارشنبه با حضور سه داوطلب یعنی بشار اسد، عبدالله سلوم عبدالله و محمود مرعی برگزار شد.

قرار بود این انتخابات از ساعت هفت صبح تا ساعت ۱۹ ادامه داشته باشد اما مقام های این کشور اعلام کردند به دلیل استقبال گسترده مردم از این انتخابات و ازدحام در شعبه های رای گیری، تا ساعت ۲۴ تمدید می‌شود.Source link