شگفتی تکمیل شد؛ لیل، فاتحِ لوشامپیونه‌ فرانسه

به گزارش ایرنا، هفته سی و هشتم و پایانی مسابقات فوتبال لیگ یک فرانسه موسوم به لوشامپیونا از ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه یکشنبه به وقت تهران آغاز شد و در نهایت تیم لیل موفق به کسب عنوان قهرمانی شد. شاگردان کریستوف گالتیه برای قهرمانی پس از ۹ سال نیاز به برد مقابل میزبان خود آنژه داشتند […]به گزارش ایرنا، هفته سی و هشتم و پایانی مسابقات فوتبال لیگ یک فرانسه موسوم به لوشامپیونا از ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه یکشنبه به وقت تهران آغاز شد و در نهایت تیم لیل موفق به کسب عنوان قهرمانی شد.

شاگردان کریستوف گالتیه برای قهرمانی پس از ۹ سال نیاز به برد مقابل میزبان خود آنژه داشتند که به این مهم دست پیدا کردند. جوناتان دیوید و بوراک ایلماز در دقایق ۱۰ و ۴۵ برای لیل گلزنی کردند. فلوگینی در دقیقه ۹۲ هم تک گل آنژه به ثمر رساند. این تیم با ۸۳ امتیاز عنوان قهرمانی را به دست آورد.

تیم پاریسن‌ژرمن نیز در دیگر بازی مهم امشب با نتیجه ۲ بر صفر از سد میزبان خود “برست” گذشت ولی این برای قهرمانی کافی نبود. آنخل دی‌ماریا و کیلیان امباپه گلزنان تیم پوچتینو بودند و نیمار هم یک پنالتی خراب کرد. پاریس با ۸۲ امتیاز عنوان دوم را به دست آورد تا پس از چهارسال عنوان قهرمانی را از دست بدهد.

موناکو هم با ۷۸ امتیاز در رده سوم قرار گرفت و دیگر سهمیه لیگ قهرمانان را به دست آورد.

تیم‌های نیمس و دیژون سقوط کردند. نانت هم راهی بازی پلی‌آف سقوط شد.Source link