عدم تعویض به موقع گواهینامه مشمول جریمه می‌شود

غلامعلی شرق، رییس راهنمایی و رانندگی استان البرز، امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج، گفت: رانندگان باید مراقب تاریخ اعتبار درج شده بر روی گواهینامه های رانندگی خود باشند چرا که در صورت عدم تمدید گواهینامه با جریمه مواجه خواهند شد. رییس راهنمایی و رانندگی استان البرز بیان کرد: دارندگان گواهینامه‌های رانندگی یک […]


غلامعلی شرق، رییس راهنمایی و رانندگی استان البرز، امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج، گفت: رانندگان باید مراقب تاریخ اعتبار درج شده بر روی گواهینامه های رانندگی خود باشند چرا که در صورت عدم تمدید گواهینامه با جریمه مواجه خواهند شد.

رییس راهنمایی و رانندگی استان البرز بیان کرد: دارندگان گواهینامه‌های رانندگی یک ماه زودتر، پیش از اتمام اعتبار گواهینامه خود باید به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کرده و نسبت به تمدید گواهینامه خود اقدام کنند.

این مقام مسؤول اضافه کرد: به موجب قانون، تاخیر در تعویض به موقع گواهینامه، به ازای هر سال تأخیر مشمول جریمه خواهد شد و رانندگی با گواهینامه فاقد اعتبار علاوه بر تخلف، برابر قانون در صورت کنترل پلیس مشمول جریمه و توقیف خودرو می‌شود.

شرق ادامه داد: در صورت وقوع تصادف در حال حاضر تا سقف خسارات ۱۱ میلیون تومان بدون کروکی بیمه پرداخت می کند، اما در صورتی که در زمان وقوع حادثه راننده فاقد گواهینامه معتبر باشد حتماً باید پس از ترسیم کروکی به بیمه مراجعه کند.

وی تصریح کرد: دارنده گواهینامه موظف است ظرف یک ماه پیش از پایان مهلت مقرر، برای تمدیدمدت اعتبار یا تعویض آن به دفاترپلیس + ۱۰ مراجعه کند.
Source link