عربستان مدعی سرنگونی یک فروند پهپاد نیروهای یمن شد

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، ائتلاف سعودی صبح یکشنبه اعلام کرد که یک فروند پهپاد بمب گذاری شده را که توسط حوثی ها (جنبش انصار الله) به سمت عربستان به پرواز درآمده بود، رهگیری و منهدم کرده است. این در حالی است که یمن بامداد یکشنبه از حمله پهپادی به پایگاه هوایی ملک خالد در منطقه خمیس […]به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، ائتلاف سعودی صبح یکشنبه اعلام کرد که یک فروند پهپاد بمب گذاری شده را که توسط حوثی ها (جنبش انصار الله) به سمت عربستان به پرواز درآمده بود، رهگیری و منهدم کرده است.

این در حالی است که یمن بامداد یکشنبه از حمله پهپادی به پایگاه هوایی ملک خالد در منطقه خمیس مشیط واقع در جنوب عربستان خبر داده بود. 

حملات بازدارنده یمن در حالی صورت می‌گیرد که مقام‌های یمنی بارها به متجاوزان هشدار داده‌اند که ارتش و کمیته‌های مردمی در اقدام تلافی جویانه و در پاسخ به حملات ائتلاف عربی به این کشور، به هدف قرار دادن مراکز، تأسیسات و فرودگاه‌های نظامی عربستان ادامه می‌دهند.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، جنگ تمام عیاری را علیه یمن – فقیرترین کشور عربی – آغاز کرد که بهانه آن بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت بوده است.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.Source link