قطر: آتش بس مانع اقدامات تحریک‌آمیز اسرائیل نمی‌شود

به گزارش ایرنا از الجزیره، عبدالرحمن که با شبکه “MSNBC” آمریکا سخن می‌گفت، تأکید کرد: تاکنون هیچ نشانه‌ای برای این که مشخص شود که اسرائیل میخواهد برای رسیدن به صلح وارد گفت وگو با فلسطینی‌ها شود، مشاهده نشده است. وی در پاسخ به سؤالی درخصوص موضع کشورش درباره عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هم […]به گزارش ایرنا از الجزیره، عبدالرحمن که با شبکه “MSNBC” آمریکا سخن می‌گفت، تأکید کرد: تاکنون هیچ نشانه‌ای برای این که مشخص شود که اسرائیل میخواهد برای رسیدن به صلح وارد گفت وگو با فلسطینی‌ها شود، مشاهده نشده است.

وی در پاسخ به سؤالی درخصوص موضع کشورش درباره عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هم گفت: تصمیم به عادی سازی روابط با اسرائیل یک تصمیم حاکمیتی است، اما موضع دولت قطر ثابت و روشن و تغییر ناپذیر است.

آل ثانی افزود: تا زمانی که پیشرفتی در روند صلح به گونه‌ای که مورد رضایت فلسطینی‌ها باشد، رخ ندهد، این موضع ما در قبال عادی‌سازی تغییر نخواهد کرد.

وی در خصوص نقش میانجی‌گری کشورش برای حل بحران میان کشورها و طرف‌های مختلف هم گفت: قطر می تواند پلتفرمی برای گفتگو بین طرف‌های مختلف متخاصم با هدف حل و فصل صلح آمیز اختلافات آنها را فراهم کند.

سخنان آل ثانی همزمان با آن روی می‌دهد که هیأتی از اتیوپی به ریاست “رضوان حسین” وزیر امورخارجه این کشور برای گفت وگو در مورد سد النهضه وارد دوحه شده است.

کابینه رژیم صهیونیستی پس از۱۲روز ناتوانی در متوقف کردن حملات موشکی گروه های مقاومت در غزه، ۳۰ اردیبهشت ماه در یک نشست ۳ ساعته به طور  اجماع با آتش بس موافقت کرد.

این آتش بس از ساعت ۲ بامداد روز جمعه، (۳۱ اردیبهشت ماه) میان گروه های فلسطینی و رژیم صهیونیستی برقرار شد و ملت فلسطین پیروزی مقاومت را جشن گرفتند.Source link