مدیر سابق اطلاعات آمریکا: باید ایران را منزوی کرد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «جان راتکلیف» مدیر سابق اطلاعات ملی آمریکا در زمان ریاست‌جمهوری «دونالد ترامپ»، از سیاست‌های دولت جدید واشنگتن به ریاست «جو بایدن» در قبال ایران انتقاد کرد. راتکلیف طی یادداشتی در روزنامه «جروزالم‌ پست»، با حمایت از اقدام تروریستی و جنایتکارانه دولت سابق آمریکا در ترور سردار سپهبد حاج «قاسم […]


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «جان راتکلیف» مدیر سابق اطلاعات ملی آمریکا در زمان ریاست‌جمهوری «دونالد ترامپ»، از سیاست‌های دولت جدید واشنگتن به ریاست «جو بایدن» در قبال ایران انتقاد کرد.

راتکلیف طی یادداشتی در روزنامه «جروزالم‌ پست»، با حمایت از اقدام تروریستی و جنایتکارانه دولت سابق آمریکا در ترور سردار سپهبد حاج «قاسم سلیمانی»‌ فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مدعی شد دولت بایدن اما اکنون در حال مصالحه و دلجویی از تهران است.

وی با ادعای اینکه ایران از منافع اقتصادی توافق هسته‌ای برای اقدام علیه اهداف و منافع آمریکایی در منطقه استفاده کرده، نوشت: «توافق هسته‌ایران مورد مخالفت یکپارچه جمهوری‌خواهان بوده و خواهد بود… اما تمرکز سیاست خارجی تیم بایدن روی مذاکرات وین برای احیای توافق هسته‌ای بود».

این مقام اطلاعاتی سابق آمریکا با تکرار اتهام‌زنی‌های بی‌اساس و نخ‌نما شده علیه جمهوری اسلامی ایران، ادعا کرد: «اگر دولت بایدن به مسیر کنونی‌اش ادامه دهد، وارد توافق هسته‌ای با ایران شده و تحریم‌ها را بردارد، مانند این است که یک هواپیمای پر از پول به آنها بدهد. میلیاردها دلار بار دیگر برای به آشوب کشیدن منطقه استفاده می‌شود و جمهوری اسلامی از آن برای محو کردن اسرائیل از نقشه سود خواهد جست».

به نوشته جروزالم‌پست، راتکلیف با درخواست از دولت بایدن برای تمرکز کردن روی گسترش توافق‌های سازش کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی از جمله عربستان سعودی، به کاخ سفید توصیه کرد: «همچنین باید بلوکی تشکیل داد که ایران را منزوی کرده و با ایجاد فضای مناسب، آنها را به تغییر رفتارشان مجاب سازد».

پیش از این، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با یک شبکه صهیونیستی، ضمن اشاره به تمایل واشنگتن برای بازگشت به الزامات برجامی، از تصمیم دولت این کشور برای تقویت توافق هسته‌ای از جمله تمدید بندهای غروب خبر داد. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/م
Source link