مردم بحرین در حمایت از آیت الله شیخ «عیسی قاسم» تظاهرات کردند

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه اللؤلؤه بحرین، مردم بحرین در میدان الفداء واقع در منطقه الدراز تظاهرات کردند. بر اساس این گزارش، تظاهرات کنندگان با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای میدان الفداء به حمایت از آیت الله شیخ عیسی قاسم پرداختند. تظاهرات کنندگان همچنین با سر دادن شعار «لبیک یا فقیه آیت […]به گزارش ایرنا به نقل از شبکه اللؤلؤه بحرین، مردم بحرین در میدان الفداء واقع در منطقه الدراز تظاهرات کردند.

بر اساس این گزارش، تظاهرات کنندگان با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای میدان الفداء به حمایت از آیت الله شیخ عیسی قاسم پرداختند.

تظاهرات کنندگان همچنین با سر دادن شعار «لبیک یا فقیه آیت الله قاسم» تأکید کردند که اگر زمان به عقب بازگردد آن ها بازهم در حمایت از آیت الله شیخ عیسی قاسم به میدان الفداء جایی که نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه به سوی مردم آتش گشودند، باز می گشتند.

شهدای میدان الفداء خرداد سال ۱۳۹۶ و زمانی که نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه سعی داشتند با ورود به منزل آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر معنوی انقلاب مردمی بحرین وی را بازداشت کنند، به مقاومت در مقابل نظامیان بحرینی پرداخته و با ضرب گلوله مزدوران رژیم آل خلیفه به شهادت رسیدند.

در حمله نیروهای رژیم آل خلیفه بحرین دست کم ۳ نفر شهید و ده‌ها نفر دیگر نیز زخمی شدند.

بحرین از ۱۴ فوریه سال ۲۰۱۱ میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل خلیفه است.

مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

برخورد خشونت آمیز رژیم بحرین با مردم معترض تاکنون دهها شهید و هزاران زخمی برجای گذاشته است.

رژیم آل خلیفه همچنین صدها بحرینی را نیز سلب تابعیت کرده است.

گروه‌های مدافع حقوق بشر، بارها رژیم آل خلیفه را به خاطر سرکوب مخالفان محکوم کرده‌ و خواستار اصلاحات در نظام سیاسی این کشور شده‌ است.Source link