معاون استاندار:مدیران کم کار در خوزستان به دستگاه قضایی معرفی می شوند

به گزارش ایرنا فاضل عبیات شنبه در نشست قرارگاه های سه گانه خوزستان در سرسرای اداره کل مدیریت بحران استانداری بیان کرد: مصوباتی که در نشست های مختلف در استان صورتجلسه می شوند لازم الاجرا هستند و مدیران استان باید در موعد مقرر این دستورات را عملیاتی کنند. وی گفت: طبق دستور استاندار خوزستان اجازه […]به گزارش ایرنا فاضل عبیات شنبه در نشست قرارگاه های سه گانه خوزستان در سرسرای اداره کل مدیریت بحران استانداری بیان کرد: مصوباتی که در نشست های مختلف در استان صورتجلسه می شوند لازم الاجرا هستند و مدیران استان باید در موعد مقرر این دستورات را عملیاتی کنند.

وی گفت: طبق دستور استاندار خوزستان اجازه دارم که مدیرانی که در استان مصوبات را اجرا نمی کنند و کم کار هستند و طرح ها و پروژه ها را در استان اجرا نمی کنند به دستگاه قضایی برای برخورد معرفی کنم.

عبیات ادامه داد: موضوع آب و فاضلاب در خوزستان بیشترین میزان مصوبات را داشته است و راهکارها و برنامه های زیادی در این بخش ارائه شده است، هر گونه کم کاری و کوتاهی از سوی مدیران در این بخش قابل بخشش نیست.

تامین آب روستایی باید متولی داشته باشد

معاون امور عمرانی استانداری خوزستان بیان کرد: با تصمیم وزارت نیرو آبفای شهری و روستایی ادغام شده است و این تصمیم باید باعث ارتقای این شرکت شود، باید برای تامین آب روستایی در این شرکت متولی معینی در نظر گرفته شود.

وی گفت: بازدیدهای زیادی در روستاهای مختلف استان در فصل های تنش آبی انجام دادم که بسیاری از مشکلات در بحث کمبود آب نه به دلیل نبود اعتبار بلکه به دلیل مشکلات مدیریتی است.

عبیات افزود: از اداره کل بحران خوزستان درخواست دارم که شهرهای استان را طبقه بندی کنند و بازدیدهایی از این شهرها برای بررسی وضعیت آب در آنجا داشته باشند، مردم اگر بی توجهی به مشکلاتشان را از سوی مسوولان ببینند معترض می شوند، مدیران باید در عمل نشان دهند که پیگیر حل مشکلات در شهرهای مختلف استان هستند.

وی با اشاره به مشکل آب در منطقه بارانگرد باغملک افزود: باید مشخص شود که چرا بعد از گذشت سال ها از مشکل تامین آب منطقه بارانگرد هنوز کار اساسی در این منطقه انجام نگرفته و این مشکل همچنان پابرجاست.

معاون امور عمرانی استانداری خوزستان در ادامه با اشاره به وضعیت تنش آبی در شهرستان هویزه بیان کرد: تیمی برای بررسی وضعیت آب نقاط مختلف شهرستان هویزه باید تشکیل شود و دلایل تنش آبی در این شهرستان به صورت کامل بررسی شود.

جهاد کشاورزی تکلیف تامین آب شرب احشام را مشخص کند

عبیات گفت: متاسفانه متولی برای تامین آب شرب احشام وجود ندارد و سازمان جهاد کشاورزی خوزستان باید متولی تامین آب شرب احشام را مشخص کند.

معاون امور عمرانی استانداری خوزستان بیان کرد: متاسفانه نه سازمان جهادکشاورزی و نه شرکت آبفا در تامین آب شرب احشام پاسخگو نیستند.

انجام مطالعات دفع آب های سطحی خوزستان تا پایان خرداد ماه امسال

معاون امور عمرانی استانداری خوزستان بیان کرد: تا پایان خردادماه جاری فرمانداری ها و شهرداری ها مکلف هستند که مطالعات مربوط به طرح دفع آب های سطحی را انجام دهند و نقاط مستعد در هر شهرستان که احتمال آبگرفتگی  دارند باید مشخص شوند.

وی گفت: شرکت آبفای استان باید در کنار انجام طرح توسعه و بهسازی فاضلاب اهواز ایجاد شبکه دفع آب های سطحی را مد نظر داشته باشد تا در آینده دچار مشکل نشویم.Source link