معوقه از هفته ۲۱ لیگ برتر| دربی تبریز و تقابل سایپا و فولاد/ چُرت بهاری لیگ بیستم!

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، دو مسابقه معوقه از هفته بیست و یکم شنبه ( فردا) در تهران و تبریز برگزار می‌شود.  بعد از این دو مسابقه لیگ برتر حدود ۲۵ روز تعطیل است و تیم‌ها باید چُرت بهاری بزنند تا بازی‌های تیم ملی در بحرین به پایان برسد.  نگاهی به این دو بازی […]


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، دو مسابقه معوقه از هفته بیست و یکم شنبه ( فردا) در تهران و تبریز برگزار می‌شود.  بعد از این دو مسابقه لیگ برتر حدود ۲۵ روز تعطیل است و تیم‌ها باید چُرت بهاری بزنند تا بازی‌های تیم ملی در بحرین به پایان برسد. 

نگاهی به این دو بازی می‌اندازیم؛

تراکتور تبریز- ماشین سازی؛ دربی تبریز

دربی تبریز معمولا حساسیت زیادی ندارد تا همین چند روز پیش مالک هر دو باشگاه یک شخص بود ولی اکنون ماشین سازی قعرنشین به مالک جدید واگذار شده است. با این حال ماشین سازی برای ماندن در لیگ برتر کار بسیار دشواری دارد. سبزپوشان تبریزی فقط یازده امتیاز در لیگ بیستم کسب کرده‌اند. تراکتور هم اگرچه لیگ برتر را از دست داده اما در لیگ قهرمانان به مرحله بعدی صعود کرده است. شاگردان رسول خطیبی با مشاوره فیروز کریمی یک امتیاز از فولاد خوزستان گرفتند و در این دیدار خانگی به دنبال سه امتیاز هستند. تا همچنا ن در رده هفتم باقی بمانند. قرمزپوشان تبریزی نیز از هفته هفدهم بردی نداشته‌اند و می‌خواهند نوار این ناکامی را قطع کنند. بنابراین احتمال دارد که این مرتبه دربی تبریز غیرقابل پیش بینی تر از همیشه شود.

بازی رفت دو تیم را یک بر صفر تراکتور برده است.

سایپا – فولاد خوزستان؛ دو تیم به دنبال برد

نارنجی پوشان تهرانی بعد از دربی جنجالی مقابل پیکان حالا تمام عزم خود را جزم کرده اند که در لیگ برتر بمانند بخصوص اینکه با رای کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال سایپا بازی باخته را به لطف اشتباه حیرت انگیز پیکانی‌ها و تعویض غیرمجاز سه بر صفر برنده شده است. البته این پرونده در کمیته استیناف هم باید بررسی شود. به هر حال فولاد خوزستان قطعا اشتباه سرپرست پیکان را تکرار نخواهد کرد و سایپا اگر می‌خواهد در لیگ برتر ماندگار شود باید سه امتیاز دیگر به داشته‌هایش در میدان اضافه کند. فولاد بعد از توقف خانگی مقابل تراکتور به دنبال برد است تا با شرایط بهتری به تعطیلات لیگ برتر برود. فولاد برای تثبیت رده ششمی خود تلاش می کند. سایپا هم برای بقا.فولاد شانس کسب سهمیه آسیایی در لیگ این فصل را دارد بنابراین شاگردان نکونام هم برای برد انگیزه‌های خاص خود را دارند.

مسابقه رفت دو تیم در اهواز با نتیجه ۳ بر صفر به سود فولاد به پایان رسید اما در بازی برگشت سایپا سرمربی خود را تغییر داده و فراز کمالوند با تجربه را جانشین ابراهیم صادقی کرده است. 

اسامی داوران دو مسابقه معوقه؛

شنبه ۸ خرداد

تراکتور سازی تبریز- ماشین سازی تبریز   ساعت ۱۹

ناصر جنگی – حمسید رضا کنعانی – حسین گلشنی – محمد باقر پورباقر           

ناظر: رضا سخندان  

سایپا – فولاد خوزستان  ساعت ۱۹:۴۰

سید رضا مهدوی- امیر رضا آشور ماهانی – احد سلطانی – یاسر همرنگ

ناظر: خداداد افشاریان  

انتهای پیام/
Source link