مقاومت، ابتکار عمل در فلسطین را در دست گرفته است

به گزارش روز شنبه ایرنا، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در این پیام، آورده است: امروز رژیم سفاک و کودک کش صهیونیستی طعم تلخ شکست در مقابل اتحاد حماس، جهاد، کرانه باختری و اراضی ۱۹۴۸ را می‌چشد و اشک شادمانی از پیروزی، بر دیدگان خانواده‌های مظلوم و صبور ساکنان غزه جاری است. پیام حاکی است: […]به گزارش روز شنبه ایرنا، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در این پیام، آورده است: امروز رژیم سفاک و کودک کش صهیونیستی طعم تلخ شکست در مقابل اتحاد حماس، جهاد، کرانه باختری و اراضی ۱۹۴۸ را می‌چشد و اشک شادمانی از پیروزی، بر دیدگان خانواده‌های مظلوم و صبور ساکنان غزه جاری است.

پیام حاکی است: امروز جبهه مقاومت قدر و منزلت اتحاد و اراده و عزم راسخ در مبارزه با ظلم و استکبار را به‌خوبی تجربه می‌نماید. دوران حمله‌های گستاخانه‌ی رژیم تا بن دندان مسلح صهیونیستی به پایان رسیده و جوانان غیور فلسطینی به‌خوبی ابتکار عمل را در دفاع از قدس شریف به دست گرفته‌اند و صهیونیست‌های خبیث را وادار به پذیرش اقتدار جبهه مقاومت نموده‌اند.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اضافه کرده است: آن‌ چه به‌خوبی در پایان جنگ ۱۲ روزه اخیر مشهود است، استیصال رژیم صهیونیستی و برنامه‌ریزی حساب‌شده همراه با عزم و اراده راسخ گروه‌های فلسطینی است. اسرائیل غاصب نه‌تنها در عرصه میدانی شکست خورد؛ بلکه در عرصه اطلاعاتی هم مقهور دست برتر فلسطینی‌ها در تعداد کثیر کارخانه‌های ساخت و سایت‌های پرتاب موشک قرار گرفت.

پیام حاکی است: جبهه مقاومت امروز پاسخ اطمینان به راهکار «من البحر الی النهر» در مقابل از نیل تا فرات خیال‌پردازان اسرائیل بزرگ دریافت کرد.

در ادامه پیام آمده است: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از همه گروه‌ها و تشکل‌های جهادی و سیاسی که در به دست آوردن این پیروزی بزرگ نقش ایفا کردند تقدیر و تشکر داشته و پیگیری حقوقی این جنایات و مراقبت هر چه بیشتر در مقابل این دشمن زخم‌خورده را از ملت‌های مسلمان مسألت خواستار است، باشد که به همین زودی قبله اول مسلمانان وسرزمین های اشغالی ملت مظلوم فلسطین با همت بلند رزمندگان فلسطینی آزاد گردد و مردم ستمدیده و آواره به خانه و کاشانه خویش برگردند.

نظامیان اشغالگر صهیونیست از ۲۰ اردیبهشت حملات و تجاوزهای وحشیانه علیه باریکه غزه و فلسطینی‌ها را آغاز کردند که تاکنون بر اثر آن، ۲۳۰ تن از جمله ۶۵ کودک، ۳۹ زن و ۱۷سالمند، شهید و یک هزار و ۷۱۹ تن زخمی شده اند.

اقدامات رژیم صهیونیستی برای تخریب و اشغال محله شیخ جراح در بخش شرقی قدس اشغال شده، موجب آغاز دور جدیدی از درگیری‌ها در سرزمین‌های اشغالی و ادامه این درگیری‌ها منجر به اعتراضات جهانی به جنایات صهیونیست‌ها شده است.  مقاومت فلسطین نیز در پاسخ به تجاوزهای صهیونیست‌ها و حملات به غزه، اقدام به موشک‌باران سرزمین‌های اشغالی کرده است.

کابینه رژیم صهیونیستی پس از ۱۱ روز ناتوانی در متوقف کردن حملات موشکی گروه های مقاومت، پنجشنبه شب در یک نشست سه ساعته، به طور اجماع با آتش بس موافقت کرد. این آتش بس از ساعت ۲ بامداد روز جمعه، میان گروه های فلسطینی و رژیم صهیونیستی برقرار شد و ملت فلسطین پیروزی مقاومت را جشن گرفتند./Source link