نظر کارشناسان دادگستری باید متقن و به علم قاضی کمک کند

به گزارش ایرنا؛ «پرویز توسلی‌زاده» عصر شنبه در مراسم اتیان سوگند کارشناسی کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمانشاه با بیان تمنای اینکه روزی برسد اندیشه و تخصص مجموعه کارشناسان را در حوزه هایی که به توسعه اقتصادی و فرهنگی منجر شود، بکارگیری کرد، افزود: این تمنا نیازمند جامعه ای است که عاری از اختلاف باشد هر چند […]به گزارش ایرنا؛ «پرویز توسلی‌زاده» عصر شنبه در مراسم اتیان سوگند کارشناسی کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمانشاه با بیان تمنای اینکه روزی برسد اندیشه و تخصص مجموعه کارشناسان را در حوزه هایی که به توسعه اقتصادی و فرهنگی منجر شود، بکارگیری کرد، افزود: این تمنا نیازمند جامعه ای است که عاری از اختلاف باشد هر چند تا رسیدن به این مقصود فاصله زیادی است اما باید تفکر خود را به این سمت هدایت کنیم.

وی چند توصیه به کسانی که به زودی در حلقه کارشناسان رسمی دادگستری قرار می گیرند؛ کرد و گفت: مردم نظر کارشناس را حق می دانند بنابراین در گام اول باید بی طرفانه نظر دهید، همانگونه که می دانید نظر کارشناس از ادله طریقی است یعنی یکی از راه‌های نیل به مقصود است.

وی افزود: نظرات کارشناس در مسائل موضوعی است و نه حکمی که حکم ویژه قاضی است و در هر حال نظر شما باید منطبق با عقل و ادله علمی باشد چرا که علم قانع کننده است و موضوع را موجه می نماید.

دیگر توصیه جدی رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه به کارشناسان، کمک به مقوله صلح و سازش بود.

توسلی زاده تاکید کرد در تمامی موضوعات کارشناسی خود و قبل از ارائه نظر تلاش کنید اختلاف پیش آمده به مصالحه بیانجامد. کار شما به گونه ای است که این ظرفیت را دارد به این سمت و سو برود، مشکلات را خارج از دستگاه قضایی حل کند و طرفین را به سازش بکشاند.

در ادامه بعد از ادای سوگند توسط کارشناسان، با امضای رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه، دوره جدید فعالیت کارشناسان رسمی دادگستری کرمانشاه رسما آغاز بکار کرد.Source link