نماز در۲ پایگاه عبادی سیاسی جمعه استان یزد لغو شد

حجت‌الاسلام عباس حمیدی‌فر شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این آیین عبادی سیاسی با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در ۲۶ محل دیگر در شهرستان‌های یزد، بافق، اشکذر، ابرکو، تفت، بهاباد، اردکان و میبد اقامه می‌شود. وی ادامه داد: نمازگزاران جمعه این شهرستان‌ها برای حفظ سلامتی و پیشگیری از شبوع کرونا، همراه با رعایت نکات بهداشتی باید […]حجت‌الاسلام عباس حمیدی‌فر شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این آیین عبادی سیاسی با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در ۲۶ محل دیگر در شهرستان‌های یزد، بافق، اشکذر، ابرکو، تفت، بهاباد، اردکان و میبد اقامه می‌شود.

وی ادامه داد: نمازگزاران جمعه این شهرستان‌ها برای حفظ سلامتی و پیشگیری از شبوع کرونا، همراه با رعایت نکات بهداشتی باید از ماسک استفاده کنند و در طول برگزاری مراسم فاصله‌گذاری اجتماعی را هم مورد توجه قرار دهند.

این مسوول اظهار کرد: استفاده از سجاده، مهر و تسبیح شخصی نمازگزاران نقش مهمی در پیشگیری از ویروس کرونا دارد که همکاری مردم مومن با مسوولان و ستادهای نمازجمعه در این ارتباط ضروری است .

به گفته حمیدی، همراهی مردم و همکاری با ستادها برای پیشگیری از بیماری کووید ۱۹ ستودنی است ،امید می رود این روحیه تعامل تا برون‌رفت ویروس کرونا ادامه داشته باشد.

قبل از شیوع کرونا در اسفند ماه سال ۹۸ نمازجمعه در ۲۱ شهر و هفت روستای پرجمعیت استان یزد اقامه می‌شد و با شیوع این ویروس برای مدتی وقفه‌ای برای اقامه نمازجمعه در برخی شهرها و روستاها پیش آمد در مناطقی که نمازجمعه اقامه نمی شود، ائمه جمعه از طریق فضای مجازی به ایراد خطبه می پردازند.

همچنین  به گفته سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد هم‌اکنون ۲۹۳ فرد مشکوک به بیماری کووید ۱۹ به دلیل تداوم شیوع کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۷۸ نفر به دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت‌های ویژه از خدمات درمانی ویژه اسفتاده می‌کنند.

به گزارش چهارشنبه شب روابط عمومی این دانشگاه ، ابراهیم سلمانی افزود: در شبانه روز گذشته ۶۱ فرد مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان پذیرش شدند.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا عامل بیماری کووید ۱۹ از اواخر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین مشاهده و در مدت کوتاهی در جهان منتشر شد؛ به طوری که سازمان جهانی بهداشت در اسفند ۹۸ (فوریه ۲۰۲۰) بروز پاندمی (همه‌ گیری جهانی) این بیماری را تأیید کرد.

این ویروس با دست آلوده یا عطسه، سرفه و حتی قطره های تنفسی از طریق دهان، بینی و چشم به افراد منتقل می‌شود. تنگی نفس، خستگی و بدن درد، اختلال در بویایی و چشایی و مشکلات گوارشی از جمله علایم  بیماری کووید ۱۹ است  و بیش از ۸۰ درصد مبتلایان به ویروس نیز دچار بیماری خفیف می‌شوند.

جهش ویروس کرونا در انگلستان، هندوستان  و آفریقا که موجب افزایش سرایت، بیماری‌زایی و مرگ و میر آن شده، نگرانی‌های جدی را در جهان به وجود آورده است.Source link