هجوم روس‌ها به ایران و ماجرای یک مربی بدن‌سازی در نمایش‌های رادیویی

به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی رادیو نمایش، سریال رادیویی نجواهای غمگین ایرانی داستان غم انگیزی است که از روز سوم شهریور ماه ۱۳۲۰  آغاز می شود و ماجرای هجوم روس ها از شمال شرقی خراسان به ایران و اشغال کشور توسط متفقین را روایت می کند. این نمایش از قهرمانانی می […]به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی رادیو نمایش، سریال رادیویی نجواهای غمگین ایرانی داستان غم انگیزی است که از روز سوم شهریور ماه ۱۳۲۰  آغاز می شود و ماجرای هجوم روس ها از شمال شرقی خراسان به ایران و اشغال کشور توسط متفقین را روایت می کند.

این نمایش از قهرمانانی می گوید که در زمان حمله روس ها با آنها مبارزه می کردند. نجواهای غمگین ایرانی به تهیه کنندگی اشرف السادات اشرف نژاد، کارگردانی مهدی نمینی مقدم، نویسندگی حامد مقدم، افکتوری محمدرضا قبادی فر، صدابرداری رضا محتشمی و با هنرمندی عبدالعلی کمالی، احمد هاشمی، شهریار حمزیان، سیما خوش چشم، نازنین مهیمنی، محمد شریفی مقدم، محمد آقا محمدی، کرامت رودساز، امیر زنده دلان، حمید یزدانی، باقر کریم پور، سینا نیکوکار، محمد سعید سلطانی، امین بختیاری و شیما جان قربان هر روز ساعت ۲:۳۰ بامداد از رادیو نمایش پخش می شود و ساعت ۳:۰۰ بامداد به روی انتن رادیو فرهنگ می رود.
مجموعه رادیویی شاخ نیز هر روز ساعت ۸:۱۵ دقیقه از رادیو نمایش پخش می شود. داستان این نمایش درباره مربی یک باشگاه بدن سازی به نام حامد است که از کار خود رضایت ندارد و اعتقاد دارد با قیافه مناسب و اندام ورزیده ای که دارد می تواند یک سلبریتی شود. این سریال رادیویی به نویسندگی حسین یعقوبی، کارگردانی مهرداد عشقیان، تهیه کنندگی فرشاد آذرنیا، افکتوری نازنین حسن پور، صدابرداری علی حاجی نوروزی و با هنرمندی مهدی نمینی مقدم، محمد رضا علی، امیر زنده دلان، امین بختیاری، سعیده فرضی، شیما جان قربان، حمیدرضا هدایتی، محمد شریفی مقدم، سعید سلطانی، کامیار محبی، سلمان خطی و امیرعباس توفیقی علاوه بر رادیو نمایش ساعت ۱۳:۳۰ از رادیو ورزش نیز پخش می شود.
سریال رادیویی مهمان مانیز این هفته هر روز ساعت ۱۹:۳۰ روی آنتن رادیو نمایش و ساعت ۲:۴۰ دقیقه از رادیو معارف پخش می شود. این نمایش داستان اعضای یک خانواده است که درباره شرکت در انتخابات نگاه های متفاوتی دارند. مهمان ما به نویسندگی اکبرخوردچشم، کارگردانی امیر زنده دلان، تهیه کنندگی مهدی نمینی مقدم، افکتوری نرگس موسی پور، صدابرداری مجید آیینه و با هنرمندی محمد رضاعلی، صفا آقاجانی، نازنین مهیمنی، کرامت رودساز، عبدالعلی کمالی، مجتبی طباطبایی، شیرین سپه راد، علی میلانی، نوشین حسن زاده، امیر زنده دلان، امیر عباس توفیقی و مونا صفی به تازگی در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده است.
نمایش رادیویی  روکش به نویسندگی روح الله نوری و کارگردانی میرطاهرمظلومی هر روز ساعت ۸:۴۵ از رادیو نمایش پخش می شود و ساعت ۲:۰۰ بامداد به روی انتن رادیو جوان می رود.

این نمایش به تهیه کنندگی مهدی نمینی مقدم، افکتوری محمدرضا قبادی فر، صدابرداری محمدرضا محتشمی و با هنرمندی شیما جانقربان، محمد حسین مجدزاده، مهرخ افضلی، شهریار حمزیان، میرطاهر مظلومی، مسعود زنوزی راد، فریبا طاهری، مجید حمزه، مروارید کریم پور، رامین پورایمان، مجتبی طباطبایی، داستان دختری را روایت می کند که با دوختن روکش صندلی ماشین برای تولد پدرش توانسته نظر راننده های تاکسی را به خود جلب کرده و برای خود اشتغال ایجاد کند.
مجموعه رادیویی نفر اول نیز این هفته ساعت ۲۲:۳۰ از دو شبکه رادیویی نمایش و ایران پخش می شود. داستان این نمایش رادیویی درباره خانواده ای است که به دلیل چشم و هم چشمی می خواهند لوازم منزل را در فضای مجازی منتشر کنند و بر سر این ماجرا دچار چالش هستند.

این نمایش به نویسندگی مجید حیدری، کارگردانی رامین پورایمان، تهیه کنندگی مهدیه تقی زاده، افکتوری نازنین حسن پور، صدابرداری محمدرضا محتشمی و با هنرمندی مینو جبارزاده، مهدی نمینی مقدم، مجید حمزه، بهناز بستان دوست، کامیار محبی، سینا نیکوکار، ناهید مسلمی، محمد سعید سلطانی و حمید یزدانی به تازگی تولید شده است.
و اما هر روز شنونده سریالآن روی سکه به نویسندگی مجید حیدری و کارگردانی مهرداد عشقیان از رادیو نمایش و رادیو تهران باشید.

آن روی سکه درباره محاسن و معایب نحوه استفاده از اینترنت است. این نمایش رادیویی به  تهیه کنندگی اشرف السادات اشرف نژاد، افکتوری محمدرضا قبادی فر، صدابرداری حیدر صفدری و با هنرمندی ناهید مسلمی، مینو جبارزاده، معصومه عزیزمحمدی، محمد آقا محمدی، احمد لشینی، شیما جانقربان، سیما خوش چشم، کرامت رودساز و مهدی نمینی مقدم ساعت ۱:۰۰ بامداد از رادیو نمایش پخش می شود و ساعت ۱:۴۰ به روی آنتن رادیو تهران می رود.Source link