هشدار دوباره پزشکان از شیوع کرونا در زمان المپیک

به گزارش خبرگزاری فارس، نائوتو یویاما رئیس اتحادیه پزشکان ژاپن هشدار داده است که برگزاری بازیهای توکیو می‌تواند در تشدید کووید ۱۹ تاثیر داشته باشد، چرا که کشورهای قاره آسیا با موج چهارم ویروس کرونا مبارزه می‌کند. دکتر یویاما نشان داد که چگونه ادامه بازی‌های المپیک در توکیو همه سویه‌های جهش یافته مختلف ویروس را […]


به گزارش خبرگزاری فارس، نائوتو یویاما رئیس اتحادیه پزشکان ژاپن هشدار داده است که برگزاری بازیهای توکیو می‌تواند در تشدید کووید ۱۹ تاثیر داشته باشد، چرا که کشورهای قاره آسیا با موج چهارم ویروس کرونا مبارزه می‌کند.

دکتر یویاما نشان داد که چگونه ادامه بازی‌های المپیک در توکیو همه سویه‌های جهش یافته مختلف ویروس را متحد خواهد کرد. در حالی که ملت ژاپن در حال مبارزه برای مقابله با ویروس است، مقامات نمی‌توانند احتمال بروز ویروس جدید را به طور بالقوه انکار کنند. در صورت بروز چنین وضعیتی، فاجعه بزرگی رخ خواهد داد.

این اختیار در حالی داده شده که کمیته برگزاری بازیهای توکیو و کمیته بین‌المللی المپیک اصرار به بازی‌های تابستانی دارند.

با شروع المپیک ورزشکاران از ۲۰۰ کشور در مسابقات شرکت خواهند کرد در حالی که کمتر از ۵ درصد شهروندان ژاپن واکسینه شده‌اند. با شیوع کرونا کمیته برگزاری بازیهای توکیو حضور تماشاگران خارجی را ممنوع کرد.

انتهای پیام/
Source link