هشدار هواشناسی درباره افزایش دما و وزش باد در خراسان جنوبی

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از اداره کل هواشناسی در این اخطاریه جوی زمان شروع تقویت سامانه “تقویت کم فشار سطح زمین و حاکمیت پشته (الگوی تابستانه)” ظهر امروز اعلام شده است که تا روز جمعه هفته جاری ادامه دارد. افزایش محسوس و قابل ملاحظه دمای هوا (۴ تا ۶ درجه سلسیوس) و تداوم گرما […]به گزارش روز دوشنبه ایرنا از اداره کل هواشناسی در این اخطاریه جوی زمان شروع تقویت سامانه “تقویت کم فشار سطح زمین و حاکمیت پشته (الگوی تابستانه)” ظهر امروز اعلام شده است که تا روز جمعه هفته جاری ادامه دارد.

افزایش محسوس و قابل ملاحظه دمای هوا (۴ تا ۶ درجه سلسیوس) و تداوم گرما از پیامدهای این سامانه است.

همچنین از امروز تا فردا (سه‌شنبه) وزش باد شدید و گرد و خاک اغلب مناطق خراسان جنوبی به ویژه نواحی جنوبی و غربی استان را فرا می‌گیرد و پدیده غالب خواهد بود.

اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی درباره افزایش مصرف انرژی در بخش مصارف خانگی، صنعتی و کشاورزی، احتمال افت ولتاژ برق و گرمازدگی نیز هشدار داد.

مصرف بهینه انرژی و صرفه‌جویی در استفاده از آب و برق، پرهیز از استفاده وسایل پرمصرف در ساعات اوج مصرف (۱۱ تا ۱۸ و ۱۹ تا ۲۳)، تنظیم دمای سالن‌های پرورشی و دور آبیاری مزارع و باغات، انتقال دام‌ها به محل‌های سرپوشیده و سایه‌دار با تهویه مناسب، انتقال کندوهای زنبور عسل به مکان‌های سردسیر و توجه به هشدارهای قطع برق از توصیه‌های هواشناسی در این مدت است.Source link