پرچم اسرائیل مقابل سفارت صهیونیست‌ها در لندن به آتش کشیده شد

به گزارش بامداد یکشنبه ایرنا، معترضان با شعار مرگ بر اسرائیل، اسرائیل یک دولت تروریست است و زنده باد فلسطین پرچم رژیم جنایتکار و جعلی صهیونیستی را آتش زدند. این برای دومین بار طی یک هفته گذشته است که هواداران فلسطین در انگلیس دست به تظاهرات زده و پرچم اسرائیل را آتش می زنند. هفته […]به گزارش بامداد یکشنبه ایرنا، معترضان با شعار مرگ بر اسرائیل، اسرائیل یک دولت تروریست است و زنده باد فلسطین پرچم رژیم جنایتکار و جعلی صهیونیستی را آتش زدند. این برای دومین بار طی یک هفته گذشته است که هواداران فلسطین در انگلیس دست به تظاهرات زده و پرچم اسرائیل را آتش می زنند.

هفته گذشته این اقدام به ابتکار خاخام‌های یهودی ارتدوکس موسوم به «ناتوری کارتا» انجام شد تا از جنایت‌های صهیونیست‌ها اعلام برائت کنند. آن‌ها در نزدیکی هاید پارک لندن جمع شدند و با فریاد مرگ بر اسرائیل به طرف سفارت اسرائیل در آنسوی پارک حرکت کردند.

معترضان دیروز که تعدادشان حدود ۱۵۰ هزار نفر برآورد شده است نزدیک دفاتر دولتی در منطقه امبانکمنت تجمع کرده به سمت سفارت اسرائیل و سپس هاید پارک راهپیمایی کردند. آن‌ها در این حرکت اعتراضی، از دولت انگلیس خواستند تا از حمایت رژیم صهیونیستی دست کشیده و فروش تسلیحات جنگی به اشغال‌گران قدس را متوقف کند.

مسلمانان شرکت کننده در این تظاهرات نیز به نشانه همبستگی با نمازگزاران مسجدالاقصی، در نزدیکی دفتر نخست وزیری انگلیس توقف کرده و نماز جماعت اقامه کردند. شماری از نمایندگان مجلس عوام انگلیس، از جمله جرمی کوربین رهبر سابق حزب کارگر و اعضای اتحادیه ملی آموزش، پویش همبستگی با فلسطین و ائتلاف ضد جنگ انگلیس در این راهپیمایی حضور داشتند.

یکی از معترضان حاضر در این تظاهرات به ایرنا گفت: ما اینجا جمع شدیم تا اعلام کنیم که اشغال‌گری اسرائیل باید متوقف شود. خانواده‌های فلسطینی بر اثر حملات بی رحمانه ارتش اسرائیلی‌ها کشته می‌شوند. فلسطین باید آزاد شود.

نظامیان اشغالگر صهیونیست از ۲۰ اردیبهشت حملات و تجاوزهای وحشیانه علیه باریکه غزه و فلسطینی‌ها را آغاز کردند که تاکنون بر اثر آن، ۲۳۰ تن از جمله ۶۵ کودک، ۳۹ زن و ۱۷سالمند شهید و یک هزار و ۷۱۹ تن زخمی شده اند.

اقدامات رژیم صهیونیستی برای تخریب و اشغال محله شیخ جراح در بخش شرقی قدس اشغال شده، موجب آغاز دور جدیدی از درگیری‌ها در سرزمین‌های اشغالی و ادامه این درگیری‌ها منجر به اعتراضات جهانی به جنایات صهیونیست‌ها شده است.   مقاومت فلسطین نیز در پاسخ به تجاوزهای صهیونیست‌ها و حملات به غزه، اقدام به موشک‌باران سرزمین‌های اشغالی کرده است.

کابینه رژیم صهیونیستی پس از ۱۱روز ناتوانی در متوقف کردن حملات موشکی گروه های مقاومت، پنجشنبه شب در یک نشست ۳ ساعته به طور  اجماع با آتش بس موافقت کرد. این آتش بس از ساعت ۲ بامداد روز جمعه، میان گروه های فلسطینی و رژیم صهیونیستی برقرار شد و ملت فلسطین پیروزی مقاومت را جشن گرفتند.

برگزار کنندگان تظاهرات روز شنبه در لندن تاکید داشتند که آتش‌بس جاری نه تنها از اهمیت بحران خاورمیانه کاسته که دنیا باید به اشغال‌گری و آپارتاید در منطقه خاتمه دهد. به گفته آن‌ها غزه هنوز تحت محاصره است و فلسطین در اشغال رژیم صهیونیستی است.Source link