چهاردهمین قهرمانی انگلیسی‌ها در لیگ قهرمانان اروپا

به گزارش ایرنا؛ دیدار پایانی لیگ قهرمانان اروپا، شنبه شب بین تیم‌های چلسی و منچسترسیتی انگلیس در ورزشگاه «دراگائو» شهر پورتوی پرتغال برگزار شد و در نهایت با برتری یک بر صفر چلسی به اتمام رسید. این چهاردهمین قهرمانی تیم‌های انگلیسی در مهمترین تورنمنت باشگاه‌های جهان بود. همچنین چلسی موفق شد برای دومین مرتبه این […]به گزارش ایرنا؛ دیدار پایانی لیگ قهرمانان اروپا، شنبه شب بین تیم‌های چلسی و منچسترسیتی انگلیس در ورزشگاه «دراگائو» شهر پورتوی پرتغال برگزار شد و در نهایت با برتری یک بر صفر چلسی به اتمام رسید.

این چهاردهمین قهرمانی تیم‌های انگلیسی در مهمترین تورنمنت باشگاه‌های جهان بود. همچنین چلسی موفق شد برای دومین مرتبه این جام معتبر را از آن خود کند.

هم اکنون اسپانیایی‌ها با ۱۸ قهرمانی، بهترین عملکرد را در لیگ قهرمانان اروپا داشته‌اند. نمایندگان انگلیس با ۱۴، ایتالیا با ۱۲، آلمان با ۸، هلند با ۶ و پرتغال با ۴ قهرمانی در رتبه‌های بعدی هستند.

نمایندگان کشورهای فرانسه، اسکاتلند، رومانی و صربستان (یوگسلاوی) هم هرکدام یک مرتبه فاتح لیگ قهرمانان شده‌اند.

همچنین رئال‌مادرید اسپانیا با ۱۳ عنوان قهرمانی پرافتخارترین تین این مسابقات است. آث‌میلان ایتالیا با ۷، بایرن‌مونیخ آلمان و لیورپول انگلیس هر کدام با ۶ و بارسلونای اسپانیا با ۵ قهرمانی در رتبه‌های بعدی هستند.Source link