گارد ملی آمریکا ساختمان کنگره را ترک کرد

به گزارش ایرنا از شبکه سی ان بی سی، نیروهای گارد ملی در حالی واشنگتن را ترک می کنند که نزدیک به شش ماه پیش به دلیل شورش حامیان ترامپ به ساختمان کنگره و ترس از ناامن بودن مراسم تحلیف بایدن بیش از ۲۵ هزار نیروی گارد ملی آمریکا در واشنگتن و به خصوص در […]به گزارش ایرنا از شبکه سی ان بی سی، نیروهای گارد ملی در حالی واشنگتن را ترک می کنند که نزدیک به شش ماه پیش به دلیل شورش حامیان ترامپ به ساختمان کنگره و ترس از ناامن بودن مراسم تحلیف بایدن بیش از ۲۵ هزار نیروی گارد ملی آمریکا در واشنگتن و به خصوص در اطراف ساختمان کنگره مستقر شدند.

با آغاز روند ترک نیروها از واشنگتن، لوید آستین وزیر دفاع آمریکا از نیروهای گارد ملی تشکر کرد که آنها پس از شورش مرگبار ۶ ژانویه (۱۷ دی) در پایان ماموریت خود پایتخت ایالات متحده را ترک می کنند.

آستین در بیانیه ای خاطر نشان کرد، این سربازان نه تنها از محوطه ها، بلکه از قانونگذارانی که در این زمینه کار می کنند محافظت کرده و اطمینان حاصل کردند که تجارت مردم بدون وقفه ادامه یابد.

رییس پنتاگون در ادامه مدعی شد که نیروهای گارد ملی از هر ۵۴ ایالت به اینجا آمدند تا در پی حوادث ناگوار ششم ژانویه امنیت در پایتخت را تقویت کنند.

جان کربی سخنگوی پنتاگون نیز طی یک جلسه مطبوعاتی گفت: حدود ۱۰۰۰ سرباز طی چند روز آینده از ساختمان کنگره خارج می شوند.

مقامات قضایی آمریکا تاکنون علیه بیش از ۴۴۰ نفر در ارتباط با حمله به ساختمان کنگره اتهاماتی را مطرح کرده اند. در ششم ژانویه تنها چند ساعت قبل از برگزاری نشست نمایندگان در ساختمان کنگره دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین آمریکا حامیان خود را برای حمله و درگیر شدن با نیروهای پلیس دعوت کرد، به دنبال هجوم حامیان ترامپ به ساختمان کنگره پنج نفر کشته شدند.Source link