۱۰۰ تروریست الشباب در جنوب سومالی کشته شدند

به گزارش ایرنا از آناتولی، “ادوی یوسف راغی” رییس ستاد مشترک ارتش سومالی به رادیو “صدای ارتش” گفت: نیروهای دولتی امروز عملیات نظامی علیه پیکارجویان جنبش الشباب را در روستاها و دهستان‌های استان “شبیلی” آغاز کردند. وی بدون اشاره به جزییات بیشتر این عملیات تنها اعلام کرد که در این عملیات چند تن از سرکردگان […]به گزارش ایرنا از آناتولی، “ادوی یوسف راغی” رییس ستاد مشترک ارتش سومالی به رادیو “صدای ارتش” گفت: نیروهای دولتی امروز عملیات نظامی علیه پیکارجویان جنبش الشباب را در روستاها و دهستان‌های استان “شبیلی” آغاز کردند.

وی بدون اشاره به جزییات بیشتر این عملیات تنها اعلام کرد که در این عملیات چند تن از سرکردگان میدانی الشباب کشته و چند تن دیگر نیز بازداشت شدند.

رییس ستاد ارتش سومالی اضافه کرد: مهمات نظامی و خودروهای تروریست‌های الشباب نیز توسط ارتش مصادره شده است.

وی گفت که عملیات نظامی همچنان برای آزادسازی دیگر مناطق استان “شبیلی” ادامه دارد.

الشباب واکنشی به  اظهارات رییس ستاد مشترک ارتش سومالی و کشته شدن این تعداد از عناصر خود نشان نداده است.

سومالی از زمان تأسیس گروهک الشباب در سال ۲۰۰۴ درگیر جنگ با این گروهک است که تعداد عناصر آن در سال ۲۰۱۴  میلادی بین ۷ تا ۹ هزار نفر برآورد شده‌ است.

این گروه در فهرست گروه‌های تروریستی ایالات متحده آمریکا، بریتانیا، کانادا، استرالیا قرار دارد.

الشباب بارها به نظامیان دولتی و نیروهای صلح‌بان اتحادیه آفریقا در موگادیشو حمله کرده‌ و چند عملیات‌ خونبار را هم در سایر نقاط آفریقا انجام داده‌ است.

جنبش الشباب یک گروه مسلحانه وابسته به القاعده است و بسیاری از عملیات‌های تروریستی که منجر به جان باختن صدها نفر شده است را پایه ریزی کرده است.  Source link