۳۱۶۰ طرح نیمه‌تمام در فارس در دست اجرا است

پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس شامگاه شنبه از قول عنایت الله رحیمی افزود: در بودجه امسال تاکید بر اتمام پروژه های نیمه تمامی خواهد بود که درصد پیشرفت فیزیکی بیشتری دارند.وی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان فارس گفت: اتمام این پروژه ها سبب می شود اعتبار و سرمایه به کار گرفته شده […]پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس شامگاه شنبه از قول عنایت الله رحیمی افزود: در بودجه امسال تاکید بر اتمام پروژه های نیمه تمامی خواهد بود که درصد پیشرفت فیزیکی بیشتری دارند.
وی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان فارس گفت: اتمام این پروژه ها سبب می شود اعتبار و سرمایه به کار گرفته شده هدر نرود و مردم نیز سریعتر از خدمات پروژه مذکور بهره مند شوند.
استاندار فارس با بیان اینکه شروع پروژه جدید تنها در موارد ضروری توجیه پذیر است، عنوان کرد: به عنوان مثال پروژه های مربوط به تامین آب شرب در شرایط فعلی خشکسالی جزو این پروژه های ضروری به حساب می آیند.
وی ادامه داد: سازمان برنامه و بودجه باید اعتباراتی برای موارد تنش زایی آب آشامیدنی در شهرها و روستاها در نظر بگیرد.
استاندار فارس با تاکید بر اینکه باید از تمام ظرفیت های قانون بودجه در قالب اعتبار و تسهیلات و امکانات استفاده لازم شود، اظهار کرد: بی تردید تحقق آنچه در بودجه پیش بینی شده نیازمند پیگیری و ارتباط با مرکز و تلاش مضاعف از سوی مدیران است.
رحیمی با بیان اینکه باید ظرفیت های بودجه مصوب به خوبی مشخص شود، عنوان کرد: دستگاه های اجرایی باید پیگیری ها و برنامه ریزی های لازم در جهت استفاده از همه ظرفیت های قانون بودجه داشته باشند.
وی عنوان کرد: مدیرانی که می توانند از اعتبارات سرجمع در اختیار استان ها و شرکت های دولتی استفاده بهتری در راستای توسعه استان داشته باشند باید مورد تشویق قرار گرفته و امتیازاتی به آنها تعلق گیرد.
وی با تاکید بر اینکه باید از تمام ظرفیت های قانون بودجه در قالب اعتبار و تسهیلات و امکانات استفاده موثر شود، اظهار کرد:  بی تردید تحقق آنچه در بودجه پیش بینی شده،  نیازمند پیگیری و ارتباط با مرکز و تلاش مضاعف از سوی مدیران است.
استاندار فارس همچنین با اشاره به جذب بیش از ۶۸ درصدی بودجه ۹۹ از مدیران خواست در مدت زمان اندک باقی مانده از سال مالی جذب باقی مانده این اعتبارات  را در دستور کار قرار دهند.
رحیمی با تاکید بر توجه ویژه مدیران به جذب اسناد خزانه، خاطرنشان کرد: انتظار ما این است که ضمن اینکه فرآیندهای قانونی جذب اعتبار با یک چارچوب قانون مشخص می شود در موعد مقرر شاهد جذب اسناد خزانه باشیم.
وی در ادامه اظهار کرد: با توجه به تورم موجود در کشور و تغییر قیمت ها ، بی شک جذب سریعتر اسناد خزانه به نفع دستگاه های اجرایی خواهد بود.
استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان در جلسه شورای برنامه ریزی استان ، به تلاش های انجام شده در این حوزه در استان فارس اشاره کرد و گفت:ورزشگاه پارس با همتی که این دولت به کار گرفته شد، بعد از بیست و چند سال رها شدن به سرانجام رسید و مکانی مناسب در اختیار استان قرار داد.
وی با اشاره به بعضی مشکلات موجود در این مجموعه از متولیان وزرات ورزش و جوانان خواست در رفع این نواقص همکاری لازم را داشته باشند تا این ورزشگاه در حد امکان برای بازیهای لیگ برتری مهیا باشد.
به اعتقاد رحیمی، ابتکار و جسارت توام با قانون مداری مسئولان حوزه ورزش و جوانان در کنار اختیاراتی که از مرکز باید به آنها داده شود می تواند این مجموعه  را درآمد زا کند.
وجود ظرفیت هایی از جمله راه اندازی زمین بدمینتون و پیاده راه سلامت  از مواردی است که به گفته استاندار فارس می تواند سبب انتفاعی شدن مجموعه ورزشگاه پارس شود.
رحیمی همچنین به احداث سالن ورزشی ۶ هزار نفره در غرب شیراز اشاره کرد و با تاکید بر اهمیت و نیاز این مجموعه برای شهر شیراز و به ویژه ساکنان منطقه مذکور ، گفت: مجموعه مدیریتی استان بر اساس اختیارات موجود و حتی بیش از آن به تکمیل این پروژه کمک کرده اند و امروز برای تسریع در این روند باید تلاش بیشتری از سوی وزارت ورزش صورت گیرد.
وی ابراز امیدواری کرد: با کمک های وزارت ورزش و جوانان و پیگیری برای جذب اعتبارات بیشتر و ادامه کمک های استانی به زودی و در چند هفته آینده شاهد رفع کاستی ها و به بهره برداری رسیدن این مجموعه باشیم.
رحیمی با اشاره به وضعیت خوب استان فارس در سرانه ورزشی گفت: هر چند تا رسیدن به حد مطلوب و استاندارد سرانه ورزشی فاصله داریم اما باید بپذیریم که در هشت سال گذشته تحول اثر گذاری در این زمینه رخ داده و تعداد زیادی زمین های سر باز و سر پوشیده، استخرها و زمین چمن های شهری و روستایی احداث شده  و در حال حاضر نیز ۵۰ پروژه دیگر در دست اجرا است که امیدواریم تا پایان دولت به بهره برداری برسد و در اختیار مردم قرار گیرد.
استاندار فارس همچنین به پیشینه فارس در ورزش های تیمی به ویژه فوتبال اشاره کرد و افزود: در گذشته تیم های فوتبال استان در لیگ برتر حضور داشتند امروز نیز انتظار داریم با تدابیری که وزارت ورزش اتخاذ می کند شاهد بازگشت این تیم ها به لیگ برتر باشیم.
وی حمایت از تیم های ورزشی را نیازمند ایجاد پشتوانه حقوقی دانست و خاطرنشان کرد: بی تردید نمایندگان مجلس در این زمینه می توانند کمک شایانی به توسعه ورزش های تیمی استان کنند.
رحیمی ابراز امیدواری کرد با عبور از بحران کرونا، تلاش های مجموعه استان برای ترویج ورزش های همگانی با قوت بیشتری ادامه یابد.Source link