۷۳ پروژه عمرانی و محرومیت‌زدایی در زیرکوه افتتاح شد

مسوول بسیج سازندگی خراسان جنوبی روز پنجشنبه در آیین افتتاح این طرح‌ها که فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی و قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی هم حضور داشتند، گفت: این تعداد طرح با اعتبار  ۱۲۵ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید که سهم بسیج سازندگی ۴۵ میلیارد ریال است. مهدی هنری افزود: از […]مسوول بسیج سازندگی خراسان جنوبی روز پنجشنبه در آیین افتتاح این طرح‌ها که فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی و قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی هم حضور داشتند، گفت: این تعداد طرح با اعتبار  ۱۲۵ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید که سهم بسیج سازندگی ۴۵ میلیارد ریال است.

مهدی هنری افزود: از مجموع این طرح‌های عمرانی و محرومیت‌زدایی، ۴۲ طرح در حوزه آب کشاورزی، چهار طرح فرستنده دیجیتال، چهار طرح آب شرب روستایی، ۱۲ طرح بهسازی و مرمت منزل محرومان، ۲ طرح فرهنگی و ورزشی، یک طرح کارگاه تجمیعی اشتغال، ۶ عدد تانکر ثابت آب عشایر و ۲ طرح آبشخور دام است.

وی اظهار داشت: همچنین ۲۸۵ طرح کمک اشتغال خُرد خانگی با اعتبار ۲۵ میلیارد ریال در شهرستان زیرکوه به بهره‌برداری رسید که از این تعداد ۳۴ مورد تفاهم‌نامه با کمیته امداد، ۱۲۶ کارگاه از محل تسهیلات بانکی و ۱۲۵ طرح از محل اعتبارات صندوق‌های قرض‌الحسنه بسیج اجرایی شده است.

نماینده بنیاد فرهنگی و خیریه ابراهیمی در سه استان خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی هم گفت: فعالیت این خیریه به صورت کشوری در حوزه‌های مسکن، معیشتی، مدرسه‌سازی و آبرسانی است.

محمدرضا قربانی جامی عنوان کرد: از نیمه سال گذشته کار آبرسانی به ۴۰۰ روستا در سراسر کشور با همکاری این خیریه آغاز شد که تاکنون بخش زیادی از آن به بهره‌برداری رسیده است.‌

وی گفت: امیدواریم تا پایان سال جاری این تعداد روستا به هزار و ۴۰۰ مورد افزایش یابد و در خراسان جنوبی هشت پروژه آبرسانی با اعتبار سه میلیارد تومان در دست اجرا داریم که آبرسانی به روستای گزخت زیرکوه اولین پروژه‌ای است که به بهره‌برداری رسید.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان زیرکوه هم گفت: در شهرستان زیرکوه ۴۶ صندوق قرض‌الحسنه مردمی با بیش از ۲ هزار عضو و یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان سرمایه راه‌اندازی شده است.

سرهنگ محسن کاری افزود: بسیج سازندگی به عنوان معین توسعه و پیشرفت شهرستان زیرکوه در نظر گرفته شده که در این راستا ۹۳ پروژه تعریف شد و تاکنون ۶۰ پروژه به پایان رسیده است.

وی عنوان کرد: مجموع اعتباری که برای اجرای این تعداد پروژه در نظر گرفته شده ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است که پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان سهم بسیج سازندگی و سپاه بوده است.

فرمانده سپاه شهرستان زیرکوه گفت: مهمترین دغدغه مردم این شهرستان آب و تامین علوفه برای دام است و در شهرستان زیرکوه هدررفت روان آب داریم که می‌توان در این شرایط خشکسالی از آن استفاده بهینه داشته باشیم.

وی با اشاره به محصولات استراتژیک شهرستان زیرکوه از جمله زرشک و زعفران افزود: روستای افین زیرکوه قطب تولید زرشک استان و کشور است اما کشاورزان در زمینه فروش و قیمت پایین زرشک با مشکلاتی مواجه‌اند.Source link