۹۶درصد داوطلبان شورای اسلامی روستاهای استان کرمانشاه تایید صلاحیت شدند

جلیل بالایی شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، آمار رد شدگان را ۳۰۴ نفر و منصرفین از ادامه مسیر را ۶۶ نفر اعلام کرد و افزود: ۹۶ درصد از داوطلبان از فیلتر اجرا و نظارت عبور کردند و فردا دوم خرداد بصورت محرمانه نتیجه بررسی ها توسط بخشداران به داوطلبان ابلاغ می گردد. […]جلیل بالایی شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، آمار رد شدگان را ۳۰۴ نفر و منصرفین از ادامه مسیر را ۶۶ نفر اعلام کرد و افزود: ۹۶ درصد از داوطلبان از فیلتر اجرا و نظارت عبور کردند و فردا دوم خرداد بصورت محرمانه نتیجه بررسی ها توسط بخشداران به داوطلبان ابلاغ می گردد.

او فرصت قانونی شکایت برای افراد رد شده را چهار روز اعلام و از آنان خواست از سوم خرداد به مدت چهار روز تا ۶ خرداد شکایات خود را به هیات های نظارت شهرستانها مستقر در فرمانداری ها تحویل و تسلیم نمایند.

وی فرصت قانونی هیات نظارت شهرستان را ۱۰ روز عنوان کرد و گفت: در تاریخ ۱۷ خرداد آگهی اسامی نامزدهای شوراهای شهر و روستا منتشر و از تاریخ ۲۰ خرداد تبلیغات یک هفتگی آنان آغاز می گردد.

بالایی، سیاست مشترک ستاد انتخابات و ستاد کرونا را حفظ جان شهروندان و مشارکت حداکثری دانست و یادآور شد همه تمهیدات لازم برای برگزاری ایمن و سالم انتخابات در روز اخذ رای اندیشیده شده است.

وی تبلیغات را حداکثری اما در فضای مجازی دانست و گفت: فرمانداران ، بخشداران و هیات های نظارت و بازرسی آماده برخورد قانوتی با متخلفان هستند.

دبیر انتخابات استان کرمانشاه هر گونه تجمع و اجتماع را در ایام تبلیغات در فضای سرپوشیده و مسقف ممنوع دانست و تاکید کرد: متینگ های تبلیغاتی با اولویت فضای مجازی صرفا در فضاهای باز و با هماهنگی و اخذ مجوز از فرمانداران ممکن خواهد بود.

بالایی روند افزایش مشارکت و تشکیل فضای رقابت در سپهر سیاسی استان و کشور را مثبت و صعودی دانست و ابراز امیدواری کرد این روند با نهایی شدن توافق برجام ، آبی شدن وضعیت کرونا ، اعلام اسامی نامزدهای ریاست جمهوری و شروع مناظرات و اعلام برنامه ها توسط نامزدها رو به افزایش باشد و انشاالله شاهد خلق حماسه ای از جنس مشارکت پر شور مردم در ۲۸ خرداد باشیم.Source link