استان خراسان شمالی

بازداشت مدیرعامل یک شرکت تعاونی در اسفراین

رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی از بازداشت مدیرعامل یکی از شرکت های تعاونی اسفراین به اتهام احتکار ارزاق و اخلال عمده در توزیع مایحتاج عمومی خبر داد.

به گزارش پارس پرس استانی، ظهر امروز رضا براتی زاده، رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی با اعلام خبر بازداشت مدیرعامل یکی از شرکت های تعاونی اسفراین، در خصوص جزئیات آن اظهار کرد: پس از وصول گزارش این رویداد از سوی مراجع نظارتی ذی ربط در این خصوص پرونده قضایی تشکیل و مراتب به یکی از شعب بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب اسفراین ارجاع گردید و تحت رسیدگی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه تحقیقات تکمیلی جهت بررسی های بیشتر و روشن شدن تمامی ابعاد ماجرا و دستگیری دیگر ایادی و عوامل احتمالی مرتبط با موضوع کماکان ادامه دارد؛ گفت: متهم  به اتهامات احتکار عمده ارزاق عمومی از قبیل ۱۸۶ هزار و ۵۵۸ کیلو گرم جو، ۲۶۸ هزار ۴۹۶ کیلو گرم کنسانتره، ۵ هزار کیلو گرم سبوس، ۲۹ هزار کیلوگرم جو مجموعا به ارزش تقریبی ۱۳ میلیارد و ۳۸۲میلیون و ۸۳۳ هزار و ۲۸۲ ریال  و اختلال عمده در توزیع اقلام یاد شده پس از صدور قرار بازداشت موقت روانه زندان شد.

رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی همچنین با اشاره به تلاش های دشمنان در جهت ضربه زدن به نظام اقتصادی کشور از جمله از طریق اعمال  تحریم های ظالمانه  شکل گیری این قبیل افعال مجرمانه را غیرقابل توجیه و بی شرمانه توصیف کرد و در ادامه  از عزم و اراده جدی دستگاه قضایی در برخورد قانونی و بدون اغماض و مماشات با اخلالگران نظام اقتصادی و تضییع کنندگان حقوق عمومی شهروندان خبرداد.

براتی زاده  تصریح کرد: جزئیات بیشتر این خبر پس از تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست متعاقبا برای افکار عمومی و رسانه ها اطلاع رسانی خواهد شد.

انتهای پیام/