اعلام جزئیات برگزاری دومین سالگرد شهادت سپهبد قاسم سلیمانی

دبیر ستاد مردمی دومین سالگرد بزرگداشت شهید قاسم سلیمانی جزئیات برگزاری این مراسم را در تهران و سایر استان‌ها اعلام کرد.

به گزارش پارس پرس، حمیدرضا مقدم‌فر طی سخنانی در نشست خبری با نمایندگان رسانه‌ها اظهار کرد: حاج قاسم اسطوره آزادی‌خواهی و عدالتخواهی بود و آزادی را برای همه می‌خواست. او نماد انسان طراز انقلاب اسلامی است. او نشان داد که ظرفیت انقلاب اسلامی برای خلق چنین انسان‌هایی، ظرفیت بالایی است. مکتبی که بتواند حاج قاسم را تربیت کند حتماً مکتبی است که می‌توان از آن پیروی کرد و امروز افتخار به حاج قاسم، افتخار به انقلاب اسلامی است.

وی افزود: او در قالب‌های تنگ جناح‌های سیاسی نمی‌گنجید، سیاسی بود، اما سیاست‌زده نشد. برای همین بود که دست‌های همه مردم با هر سلایق و گرایش ها و قومیت‌ها در جریان تشییع او به هم گره خورد.

مقدم‌فر یادآور شد: او مرعوب دشمنان نمی‌شد. دلداده خدا و خادم ملت بود و برعکس دشمنان بودند که از او می‌ترسیدند. او فریب دشمنان را نمی‌خورد و رعب و ترس در دل آنان ایجاد می‌کرد. او در حیات و در شهادتش رسواگر استکبار جهانی و صهیونیست‌ها بود.

دبیر ستاد مردمی دومین سالگرد بزرگداشت شهید قاسم سلیمانی با تاکید بر اینکه اولین ثمره خون شهید سلیمانی این بود که نشان داد آمریکا اصل تروریسم است، اظهار کرد: رئیس جمهوری آمریکا در حرکتی احمقانه خودش آمد و اعلام کرد که ما دستور ترور سردار سلیمانی را داده‌ایم و این برای همه دنیا ثابت کرد که دولت مدعی دفاع از حقوق بشر و مبارزه با تروریسم خودش اصل تروریسم است.

وی یادآور شد: نظرسنجی‌های داخلی و خارجی هر دو این را تأیید می‌کردند که حاج قاسم سلیمانی در طول حیات دنیوی خود بعد از مقام معظم رهبری، محبوبترین فرد در این کشور بود و ما این را در جریان تشییع پیکر او هم شاهد بودیم.

مقدم‌فر با اشاره به موضوع انتقام‌گیری شهادت سردار سلیمانی تصریح کرد: انتقام‌گیری از خون حاج قاسم سلیمانی هم هنوز زنده است و آمریکا به طور کامل مجبور است که منطقه را ترک کند و این وعده الهی است. امروز این رفتن ذلیلانه آنها آغاز شده و از افغانستان فرار مفتضحانه‌شان را دیدیم و در عراق هم تتمه‌ای از آنها باقیمانده است. انتقام‌گیری راهبردی ما خروج آمریکا از منطقه است و عاملان شهادت او هم بدانند که یک شب خواب راحت نخواهند داشت.

دبیر ستاد مردمی بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی با اشاره به شرایط برگزاری این مراسم، گفت: رویکرد اصلی ستاد همان مردمی برگزار کردن مراسم است. البته دستگاه‌های مختلف دولتی و حاکمیتی هم فعال هستند اما از آنها خواسته‌ایم که از فعالیت‌های مردم در این زمینه حمایت کنند و با آن همراه شوند. هدف اصلی ما نیز این است که شخصیت شهید سلیمانی برای مردم تبیین شود و از گنجینه پربهای اندیشه او مراقبت شود تا تحریفی انجام نشود.

وی ادامه داد: برنامه‌های بزرگداشت مدتی است که با شیب ملایم هم در صداوسیما و هم در میان مردم آغاز شده است. اوج این حرکت‌ها در «هفته مقاومت» است که از ۱۰ تا ۱۷ دی‌ماه خواهد بود.

دبیر ستاد بزرگداشت سالگرد شهادت سردار سلیمانی اظهار کرد: مراسم روز شهادت ایشان در بعد ازظهر ۱۳ دی‌ماه در مصلی تهران با حضور آحاد مردم و شخصیت‌های داخلی و خارجی با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می‌شود. دومین مراسم هم روز ۱۶ دی‌ماه در سالروز تشییع پیکر ایشان در تهران مربوط به تشییع پیکر ۱۵۰ شهید گمنام در پایتخت است.

مقدم‌فر یادآور شد: همچنین در حرم امام رضا نیز در ایام شهادت سردار سلیمانی مراسم متخلفی برگزار می‌شود و در شب شهادت ایشان هم با حضور فرمانده سپاه قدس مراسمی در حرم امام رضا برگزار خواهد شد.

وی افزود: همچنین برنامه‌هایی برای کودکان و نوجوانان در تهران و کرمان و سایر نقاط کشور با عنوان هایی نظیر «قهرمان من» برگزار خواهد شد. در کرمان باز هم مراسم ویژه و متنوعی برگزار می‌شود؛ از جمله در بیت‌الزهرای حاج قاسم در کرمان و نیز در خود محل تدفین ایشان هم در طول ایام شهادت مراسمی برگزار می‌شود.

دبیر ستاد بزرگداشت شهادت سردار سلیمانی ادامه داد: اولین کنگره علمی و پژوهشی شهید سلیمانی تحت عنوان «شهید سلیمانی مکتب طراز تمدن اسلامی» برگزار می‌شود و بسیاری از برنامه‌ها نیز تا بهمن ادامه دارد. همایشی هم با حضور رهبران اقلیت های دینی داخلی و خارجی و کشورهای محور مقاومت برگزار می‌شود.

مقدم‌فر تاکید کرد: امسال در کنار شعار سال گذشته این بزرگداشت که همان «مرد میدان» بود و ما امسال هم آن را حفظ کرده‌ایم، ذیل این شعار، جمله‌ای از خود سردار سلیمانی را هم اضافه کرده‌ایم که می‌گفتند «ما مدیون مردمیم». این جمله خود سردار سلیمانی است و ما به این جمله هم توجه داریم.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره اقدامات ایران جهت انتقام‌گیری از شهادت سردار سلیمانی، اظهار کرد: ما در این زمینه مشغول جمع‌آوری اسناد در مورد کشورها و کسانی هستیم که جدای از آمریکا، به این کشور و تروریست‌هایش برای انجام این ترور کمک کرده‌اند که این اسناد در حوزه سیاسی، امنیتی و نظامی و در ایران و در عراق در حال انجام است و به اسناد مهمی هم رسیده‌ایم.

دبیر ستاد بزرگداشت مردمی سالگرد شهادت سردار سلیمانی یادآور شد: درباره پیگیری حقوقی در محاکم بین‌المللی هم کارهایی انجام شده، اما هنوز نتیجه نهایی را نگرفته‌ایم؛ اما دادگاه افکار عمومی دنیا برگزار و حکمش هم صادر شده و دنیا دولت آمریکا را در این زمینه محکوم می‌داند.

انتهای پیام