استان بوشهر

ماجرای فروش قبرهای لاکچری در بوشهر

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر خبر فروش قبرهای لاکچری در بقاع متبرکه این استان را تکذیب کرد.

به گزارش پارس پرس استانی، به تازگی خبری در باره فروش قبرهای لاکچری روبه دریا به قیمت‌های متفاوت از یک میلیون تا پیشنهاد دو میلیارد تومان در بقاع متبرکه استان بوشهر منتشر شده است.

حجت الاسلام محمدرضا اسماعیلی پور مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اخبار منتشر شده در باره فروش قبرهای لاکچری به نرخ دو میلیارد تومان در بقاع متبرکه این استان صحت ندارد و مزارهای موجود در این اماکن خرید و فروشی نبوده و نیست.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر افزود: در زمان حاضر هیچ فروش قبری در بقاع متبرکه استان بوشهر مطرح نیست و کسانی که تمایل دارند میت آنها در این اماکن دفن شود، هدیه‌ای معقول به امامزاده پرداخت می‌کنند.

وی ادامه داد: این هدیه‌های مردمی نیز برای عمران، آبادانی و تجهیز آن بقعه هزینه می‌شود و هیچ سودی برای اداره کل اوقاف و امور خیریه و هیات امنای بقاع متبرکه ندارد.

اسماعیلی پور بیان کرد: براساس تاکید رهبر معظم انقلاب بقاع متبرکه باید به قطب‌ فرهنگی تبدیل شوند و تلاش می‌شود در این مسیر گام‌ برداشته شود؛ اداره کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر بنا ندارد بقاع متبرکه به قبرستان تبدیل شوند.

انتهای پیام/