استان فارس

روزانه بیش از ۵ میلیون لیتر نفت و گاز در فارس توزیع می شود

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه فارس گفت: استان فارس با 297 جایگاه بنزین و 130 جایگاه CNG روزانه 5 میلیون و 700 هزار لیتر بنزین و معادل همین مقدار نفت و گاز توزیع می‎کند.

به گزارش پارس پرس استانی، اسد الله طاهری ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: انشعاب گاز طبیعی در سال‌های اخیر انجام گرفته و وضعیت توزیع نفت و گاز روز به روز روبه کاهش است ولی در بخش بنزین در طی ۸ ماه سال جاری معادل یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون لیتر توزیع شده که نسبت به سال گذشته ۱۶ درصد رشد مصرف رشد داشته است.

وی بیان کرد: تامین و توزیع سوخت هوایی با بالاترین کیفیت در سطح دنیا در فرودگاه بین المللی شهید آیت الله دستغیب، لامرد، لار و جهرم به میزان ۴۰ میلیون و ۳۰۰ هزار لیترکه نسبت به سال گذشته ۳۶ درصد افزایش داشته است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران منطقه فارس سوخت CNG را یکی بهترین و ارزان‌ترین سوخت‌های گاز خودرو عنوان کرد، و گفت: بیش از ۳۵۸ میلیون متر مکعب در ۸ ماهه سال جاری به خودرو‌ها تزریق شده که نسبت به سال گذشته که حدود ۳۴۳ میلیون بوده ۴ درصد رشد داشته است.

طاهری تصریح کرد: با نصب و ارائه تجهیزات تعداد ۱۳۰ جایگاه فعال CNG قابل افزایش به بیش از ۱۴۵ ایستگاه، دوگانه سوز کردن خودرو‌های گاز سوز شامل تاکسی و وانت به صورت رایگان از دیگر فعالیت‌های شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ایران منقطه فارس است.

وی از ثبت نام ۸ هزارو ۹۵۰ خودرو برای گاز سوز شدن خبردادو افزود: تا کنون ۸ هزار و ۶۰۰ خودرو درقالب ۹۶ درصد گازسوزشدند بیان داشت: اخد هزینه ۲۵ درصد سوخت خودرو‌هایی آژانس، مسافربر‌های شخصی، اسنپ، نصب مخزن و دیگر تجهیزات از سوی دولت، راه‌اندازی ۱۳ کارگاه تبدیل گاز سوز در فارس از دیگر خدمات این شرکت است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران منطقه فارس بیان داشت: رانندگان خودرو‌های عمومی که موفق نشده اند در سامانه گاز سوز شدن ثبت نام کنند می‌توانند به سامانه« GCR.NIOPDC.IR» برای انتخاب کارگاه گاز سوز شدن و نوبت دهی مراجعه کنند.

طاهری در مورد حمله اخیر سایبری دشمن در آبان ماه در قالب ایجاد چالش بزرگ برای رسیدن به اهداف شوم خود، افزود: بنزین جایگاه‌های سوخت برای چند ساعت از کار افتاد، اما با تلاش همکاران به صورت شبانه روزی در پخش فرآورده‌های نفتی به ویژه در کمتر از چند ساعت پمپ بنزی‌ها فعال شده و در یک هفته تمامی ایستگاه‌ها روال عادی خود را آغاز و خدشه‌ای در توزیع سوخت رسانی به و جود نیامد.

وی اظهار داشت: به علت قدیمی بودن پالایشگاه شیراز بین ۳۰ تا ۳۵ جایگاه یورو ۴ توزیع می‌شود، و با برنامه ‌ریزی های انجام شده در مابقی جایگاه‌ها نیز عملیاتی و اجرایی می‌گردد.

این مسئول ادامه داد: بیش از هزارو ۱۰۰ دستگاه تانکر در فارس در مبادی ورودی در حال تردد هستند که از این تعداد ۸۰۰ دستگاه فعال مواد سوختی را حمل می کنند و با هماهنگی با ستاد بحران و آتش نشانی در کمترین زمان اقدام به خنثی کردن حوادث می کنند.

طاهری افزود: بیش از ۴۰ نشست رسیدگی به تخلفات، هزارو ۹۰۰ بازدید، ارجاع ۶۳۰ پرونده از جمله رویکرد شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه فارس است.

انتهای پیام/