صالحی امیری در جمع فدراسیون ها:

امسال شرایط بهتری نخواهیم داشت/ ورزش به وفاق و همدلی نیاز دارد

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: امسال شرایط بهتری نخواهیم داشت و باید انطباق بین نیاز و مطالبات داشته باشیم.

به گزارش پارس پرس، سیدرضا صالحی‌امیری در نشست مشترک روسای فدراسیون‌های ورزشی اظهار داشت: ورزش ایران برای رسیدن به موفقیت و قله افتخار یک راه دارد و آن هم وفاق و همدلی با محوریت وزارت ورزش است. قدردان مدیران قبلی یعنی علی‌نژاد، داورزنی و سجادی هستیم و قدردان پذیرش مسئولیت در این شرایط توسط پولادگر هستیم‌.

وی تاکید کرد: همه ما می‌دانیم منابع ورودی محدود و نیازها زیاد است. امسال شرایط بهتری نخواهیم داشت و باید انطباق بین نیاز و مطالبات داشته باشیم. میانگین تخصیص ما ۱۲۰ تا ۱۳۰ درصد است و تلاش می‌کنیم تا پایان سال تخصیص دیگری داشته باشیم‌.

صالحی‌امیری افزود: تجلیل از پیشکسوتان یک پیام روشن دارد و تبار ورزش را فراموش نخواهیم کرد.اگر ورزش ایران سبز است، بخاطر ریشه‌های ماست که پیشکسوتان هستند. یکی از اهداف جدی ما از روز اول گسترش فعالیت‌های فرهنگی از جنس اثر بخشی است. باید با رویکرد پهلوانی پیش برویم که با شعار و بنر امکان پذیر نیست.

رییس کمیته ملی المپیک اظهار داشت: موزه ملی ورزش اثبات هویت ورزش ایران زمین بود که عنوان آن را ملی گذاشتیم. آرم آن مجموعه هم ورزش است که متعلق به ملت ایران است و کسی مالک آنجا نیست. همه آثار ثبت و ضبط شده‌اند. تاریخ شفاهی ایران هم به عنوان بزرگ‌ترین منبع برای همه اساتید، دانشجویان و … در ایران و جهان خواهد بود.

وی تصریح کرد: از دبیر در فدراسیون کشتی، طباطبایی در فدراسیون کاراته، دادگر در تیراندازی به خاطر درخشش در المپیک قدردانی می‌کنم همچنین قدردان سایر فدراسیون‌ها که جایگاه خود را در المپیک ارتقا دادند.

صالحی امیری خاطرنشان کرد: جلسه ستاد عالی بازی‌های المپیک با ریاست دکتر سجادی چند جلسه برگزار شده است و تلاش می‌کنیم موفقیت‌های ورزش در مسابقات پیش‌رو بازهم تکرار شود.