زمان اجرای افزایش حقوق‌ کارمندان و بازنشستگان اعلام شد

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای قانون افزایش حقوق کارمندان دولت و بازنشستگان از اواخر آبان اجرایی می شود.

به گزارش پارس پرس، ولی اسماعیلی، نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس، درباره زمان اجرا شدن قانون افزایش حقوق کارمندان دولت و بازنشستگان اظهار کرد: اجرای قانون افزایش حقوق کارمندان دولت و بازنشستگان از مهرماه خواهد بود و بر همین اساس باید معوقه مهرماه هم پرداخت شود.
نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس در ادامه تصریح کرد: اجرای این قانون بر عهده دولت است لذا به احتمال زیاد این قانون از آبان ماه اجرا می شود و دولت معوقه مهر را نیز پرداخت می‌کند.
نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس همچنین به مصوبه مجلس در تخصیص ۷۰۰۰ میلیارد تومان برای اجرای فوق العاده ویژه مشاغل کارکنان دولت اشاره و گفت: اینکه فوق العاده ویژه مشاغل مشمول کدام دستگاه‌ها و با چه درصدی شود، در اختیار دولت است و مشخصا متولی آن سازمان امور استخدامی است؛ مجلس این اختیار را به دولت داده که «تا ۵۰ درصد» فوق العاده مشاغل را اجرایی کند.
اسماعیلی همچنین با یادآوری تصویب کلیات طرح مدیریت تعارض منافع در مجلس گفت: بعد از تصویب کلیات، جزییات این طرح برای بررسی بیشتر به کمیسیون اجتماعی ارجاع شد؛ بررسی جزییات در کمیسیون به اتمام رسیده و به هیات رییسه ارجاع شد تا در دستور صحن قرار گیرد.
انتهای پیام/