غیبت یزدانی در مسابقات جام جهانی!

مربی تیم ملی کشتی آزاد گفت: با دستور کادرفنی حسن یزدانی و امیر حسین زارع به مسابقات جام جهانی کشتی آزاد اعزام نمی‌شوند.

به گزارش پارس پرس، اباذر اسلامی روز پنجشنبه ۱۹ آبان، در گفت و گو با خبرنگار ایران اکونومیست اظهار کرد: با نظر کادر فنی بیشتر نفرات اعزامی به جام جهانی کشتی از ترکیب تیم ملی امید خواهد بود.

وی افزود: حضور کامران قاسم‌پور، رحمان عموزاد و محمد نخودی سه آزادکار کشورمان در رقابت‌های جهانی بلگراد در جام جهانی قطعی است.

اسلامی با بیان اینکه روادید سفر ملی‌پوشان از طریق فدراسیون کشتی پیگیری خواهد شد گفت: در جام جهانی نفراتی دیگری همچون علیرضا کریمی و علی سوادکوهی نیز حضور دارند.

مربی تیم ملی کشتی آزاد تصریح کرد: در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به جای امیرحسین زارع نیز امیررضا معصومی راهی آمریکا خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال در وزن ۸۶ کیلوگرم چه کشتی‌گیری برای تیم ملی بر روی تشک می‌رود گفت: علی سوادکوهی و علیرضا کریمی محتمل‌ترین گزینه در این وزن هستند. ما فعلا اسامی را داده‌ایم و در اردوی اصلی سعی داریم که نفراتی در چه اوزانی کشتی بگیرند.

اسلامی تصریح کرد: پس از انجام لیگ کشتی، اردو ملی پوشان در جام جهانی از ماه آینده برگزار خواهد شود و برنامه تیم‌ملی نیز شکل خواهد گرفت.

با توجه به غیبت حسن یزدانی در جام جهانی، احتمال مبارزه علیرضا کریمی دارنده مدال برنز و نقره جهان با دیوید تیلور دارنده طلای جهان و المپیک که سابقه ۴ مرتبه شکست یزدانی را دارد در آمریکا وجود دارد.

جام جهانی کشتی آزاد در سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ میلادی در ماه دسامبر (۱۲ و ۱۳ آذر ۱۴۰۱ و ۱۸ و ۱۹ آذرماه ۱۴۰۲) و در شهر آیوا آمریکا برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/