ابهام در واریز سود سهام عدالت!

شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) از رایزنی‌های این شرکت برای دریافت سود سال مالی منتهی به 29 اسفندماه 1400 شرکت‌های سرمایه پذیر سهام عدالت خبر داد.

به گزارش پارس پرس به نقل از شرکت سپرده گذاری مرکزی، مکاتبات لازم با ۳۶ شرکت بورسی سهام عدالت برای دریافت سود مشمولان سهام عدالت انجام شده اما تاکنون مبلغ ناچیزی به حساب های شرکت سپرده گذاری مرکزی واریز شده است.
بر اساس مصوبه شورای عالی بورس و اوراق بهادار که روز ششم آذرماه جاری به شرکت سپرده گذاری مرکزی ابلاغ شده است، این شرکت مجری پرداخت سود مشمولان سهام عدالت بوده و همانند سال های قبل اقدامات مقتضی را برای دریافت سود از شرکت های سرمایه پذیر انجام داده است.
اما در حال حاضر نمی توان زمان دقیقی را برای پرداخت سود سال منتهی به ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۰ مشمولان سهام عدالت اعلام کرد زیرا تحقق این امر در گرو همراهی شرکت های سرمایه پذیر در پرداخت سود این گروه از سهامداران است.
از سوی دیگر این شرکت هفته گذشته با انتشار اطلاعیه ای از فرصت دوباره به جاماندگان دریافت سود سهام عدالت خبر داده بود.
بر اساس اطلاعیه سمات، حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از سهامداران سهام عدالت همچنان با مشکل شبای بانکی معتبر روبرو هستند که این افراد می توانند با ثبت نام و احراز هویت در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (sejam.ir) و یا درج شماره شبای معتبر خود در سایت sahamedalat.ir در فرایند دریافت سود سهام خود قرار گیرند.
بر اساس این اطلاعیه، شماره شبای نامعتبر، حساب بانکی مسدود، راکد، مشترک (دو امضا)، ارزی و بلندمدت مهم‌ترین دلایلی است که تاکنون سود به حساب این گروه از سهامداران سهام عدالت واریز نشده است.
گفتنی است از اسفندماه سال گذشته تاکنون سه مرحله سود سنواتی سال های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ به حساب ۶۸۴ هزار سهامداری که مشکل شماره شبای بانکی خود را برطرف کرده اند، از سوی شرکت سپرده گذاری مرکزی پرداخت شده است.
انتهای پیام/