مدارس شهرستان اصفهان فردا تعطیل شد

آلودگی هوا مدارس اصفهان را به تعطیلی کشاند.

به گزارش پارس پرس، منصور شیشه فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: به دنبال افزایش غلظت آلاینده های جوی به دلیل ریزش هوای سرد، پایداری جو و وارونگی دما کمیته شرایط اضطرار آلودگی هوای اصفهان فردا شنبه دهم دی ماه مدارس دوره اول و دوم ابتدایی، مهدهای کودک، ِپیش دبستانی و استثنایی مناطق شش گانه آموزش و پرورش اصفهان، فلاورجان، خمینی شهر، برخوار، مبارکه، شاهین شهر، نجف آباد، زرینشهر، فولادشهر و سجزی را تعطیل اعلام کرد.
وی ادامه داد: در این راستا توصیه می شود شهروندان از ورزش در فضای باز اجتناب کنند و تردد خود را در هسته‌های مرکزی و پر ترافیک شهرها کاهش دهند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با تاکید بر جلوگیری از فعالیت کوره‌های آجر، گچ و فعالیت های خاکبرداری، گفت: کاهش و عدم فعالیت واحدهای آلاینده در محدوده های مسکونی با نظارت محیط زیست از دیگر موارد مصوب این کمیته بود.
وی ادامه داد: همچنین با توجه به پیش بینی استمرار این شرایط تا پایان دی ماه و به منظور کاهش ترافیک و انتشار آلاینده های خودرویی طرح محدودیت تردد خودروهای با پلاک زوج وفرد در محدوده ترافیکی شهر اصفهان از ساعت ۸صبح الی۱۳ و ۱۶ الی ۲۱ تا پایان دی ماه اجرایی و خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی توسط عوامل راهنمایی رانندگی اعمال قانون خواهند شد.
انتهای پیام/