آغاز افتتاح ۱۲۲۱ میلیارد تومان پروژه عمرانی روستایی و اقتصادی در سیستان و بلوچستان

همزمان با دومین روز از دهه مبارک افتتاح ۳۹۷ پروژه عمرانی روستایی و اقتصادی بخش با اعتبار ۱۲۲۱ میلیارد تومان در سطح استان سیستان و بلوچستان آغاز شد.

به گزارش پارس پرس، مهرداد جهاندیده مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراها استانداری سیستان و بلوچستان با اشاره به آغاز روند افتتاح ۱۸۰ پروژه عمرانی در حوزه روستاهای استان با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان, اظهار داشت: این پروژه‌های توسعه محور برای شکوفایی هرچه بیشتر کلان‌ترین جامعه روستایی کشور در زمینه‌های مختلفی چون کشاورزی، امور زیربنایی و خدماتی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه ۵۰ درصد اسن پروژه‌ها که شامل ۸۳ طرح عمرانی است به بهسازی معابر روستایی اختصاص یافته، افزود: در این راستا اقداماتی مانند اجرای طرح هادی، احداث پل، آسفالت معابر، روشنایی معابر و … در حال انجام است.

جهاندیده ادامه داد: پروژه‌های مربوط به بهسازی وضعیت ایمنی، آتش‌نشانی و گسترش فضاهای سبز نظیر بوستان برای رفاه حال اهالی روستاهای استان در حال تکمیل است.

مدیرکل روستایی استانداری سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه دهه مبارک فجر فرصتی مغتنم برتی تبیین و تشریح دستاوردهای نظام به شمار می‌رود، گفت: امروز بخش زیادی از نیاز کشور توسط روستاییان تامین می‌شود و ما باید این ظرفیت‌ها را به یک مزیت برتر برای بازآفرینی اقتصاد روستاها تبدیل کنیم.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری جشن انقلاب در روستاها، اعزام تیم رایگان درمانی به روستاهای استان و برگزاری میز خدمت در دهیاری‌ها، برگزاری نمایشگاه توانمندی روستاییان، برگزاری دوره‌های آموزشی و ترویجی برای زنان و کارآفرینان روستایی و تولیدکنندگان بخش کشاورزی از دیگر برنامه های دفتر امور روستایی استانداری سیستان و بلوچستان در دهه فجر است.

انتهای پیام/