امام جمعه بوشهر: کنترل تورم، گرانی، اشتغال و مسکن جوانان سرلوحه برنامه مسئولان باشد

امام جمعه بوشهر گفت: اشتغال جوانان، توجه به نیروهای بومی، تهیه مسکن، تسهیل در امر ازدواج، نهادینه شدن فرهنگ دینی، خدمتگزاری به مردم باید در سرلوحه کار مسئولان قرار گیرد.

به گزارش پارس پرس به نقل از تسنیم، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر استقامت و مقاومت را رمز پیروزی در همه عرصه‌ها دانست و اظهار داشت: سران جهان استکبار در ۴۴ سال گذشته انواع فتنه، توطئه، ترفند و دسیسه علیه نظام اسلامی را اعمال کردند ولی با استقامت و مقاومت مردم انقلابی ایران همه آنها شکست خورد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، با بیان اینکه دشمنان درصدد دور نگه داشتن مردم از رهبری، ولایت و امامت هستند گفت: هر چند دشمنان صدمات و خسارت به جامعه اسلامی وارد کردند اما پیروز نشدند ولی مردم ولایت‌مدار و انقلابی با پیروی از امام راحل و مقام معظم رهبری پیروز شدند و عامل آن «استقامت و مقاومت» بر اساس وعده الهی است.

خطیب نماز جمعه بوشهر، با گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی جایگاه این انقلاب با دیگر انقلاب‌ها در جهان را مورد اشاره قرار داد و افزود: انقلاب اسلامی ایران در تمام ابعاد محتوایی و شکلی با دیگر انقلاب‌ها در جهان تفاوت جوهری دارد چراکه انقلاب اسلامی، انقلابی دینی، اسلامی، برخاسته از آموزه‌های قرآنی و دارای جهت برای تحقق نظام تمام اسلامی، حاکمیت ایمان، تقوا، بصیرت، پیشرفت، توسعه، تمدن آفرینی، نهادینه شدن آموزه‌های فرهنگ اسلامی و استقرار مردم سالاری دینی است.

امام جمعه بوشهر، رفاه عمومی، پیشرفت دانش‌بنیان، توسعه فرهنگ اسلامی، نجات انسان‌ها از استبداد و استعمار را از اندیشه‌های نظام اسلامی ایران دانست و بیان کرد: جهان استکبار در ۴۴ سال گذشته انواع و اقسام موانع برای تحقق نیافتن اهداف انقلاب اسلامی طراحی و اجرایی کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر، ادامه داد: جهان استکبار، مزدوران منطقه، ایادی داخلی آنها، با تمام وجود دنبال این بودند که برنامه‌های نظام اسلامی ایران از جمله مردم سالاری دینی، رفاه مردم، ساختار نظام سیاسی و دینی بر اساس ولایت فقیه محقق و حاصل نشود.

صفایی بوشهری، با بیان اینکه ملت ایران اسلامی با هدایت‌های امام راحل و مقام معظم رهبری از تمام عقبه‌ها و تنگه‌ها عبور کردند گفت: در اغتشاشات اخیر دشمنان یک برنامه‌ریزی تهاجم ترکیبی ایجاد و همه جانبه حمله کردند اما با بصیرت مردم، حضور به موقع نیروهای انقلابی در صحنه، هدایت‌های مقام معظم رهبری این توطئه به شکست منجر شد.

وی بیان کرد: آن توسعه، پیشرفت و شرایط مورد نظر انقلاب اسلامی که محقق نشده بسیاری از آنها به سبب دشمنی دشمنان و تخریبی است که سران جهان استکبار در سطح جهان برای ما ایجاد کردند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، راه پیروزی و عبور و رسیدن به شرایط مورد نظر انقلاب اسلامی را ولایت‌مداری، استقامت و جهادی عمل کردن دانست و گفت: در این راستا باید مسئولان جهادی عمل کنند، خودشان را برای انقلاب بخواهند، ولایت‌مداری به معنای واقعی داشته باشند و با تمام وجود خودشان را هزینه انقلاب کنند.

وی ادامه داد: ارزش هر شخص انقلابی این است که خودش را هزینه انقلاب و نظام اسلامی ایران مانند شهدای گرانقدر کند.

خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه انقلاب اسلامی از متن قرآن ، سیره رسول خدا (ص) و ائمه طهارت علیه‌السلام به‌وجود آمده اضافه کرد: انقلاب اسلامی یک انقلاب علوی، فاطمی و حسینی است و ان‌شاءالله سرانجام آن اتصال به ظهور مهدی موعود (عج) خواهد بود.

امام جمعه بوشهر، با اظهار امیدواری از خنثی شدن تمام توطئه‌های دشمنان همانند ۴۴ سال گذشته افزود: مردم ولایت‌مدار استان بوشهر اعلام می‌کنند که ما با تمام وجود پای انقلاب اسلامی ایستاده‌اند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر، با تسلیت سالروز شهادت موسی بن جعفر علیه‌السلام گفت: از همه نهادها و دستگاه‌های فرهنگی تقاضا می‌شود در رابطه با عظمت وجودی آن حضرت مطالبات عمیقی به جامعه بیان کنند و در این فضایی که دشمن دنبال تحریف حقایق است جهاد تبیین اساس باشد.

صفایی بوشهری، با قدردانی از خدمات کمیته امداد استان بوشهر و مردم خیر این استان خاطر نشان کرد: مردم خیر استان بوشهر در سال گذشته ۲۳۹ میلیارد تومان و در ۱۰ ماه امسال هم ۳۰۹ میلیارد تومان برای کمک‌رسانی به مردم محروم و نیازمند به کمیته امداد امام خمینی (ره) پرداخت کردند که این حجم بسیار بالا کمک‌رسانی نشان می‌دهد که آموزه‌های دینی با تمام وجود در جان مردم نهادینه است.

وی با سپاسگزاری از مردم استان بوشهر در کمک‌رسانی به نیازمندان خاطر نشان کرد: متأسفانه اکنون ۴۴ هزار و ۹۱۷ خانوار با جمعیت ۹۳ هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند که مسئولان باید در این راستا برای توانمندسازی این خانواده‌ها تلاش جهادی کنند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، با بیان اینکه افراد نیازمند و محروم باید غنی و توانمند شوند افزود: داشتن درآمد پایدار و خودکفایی اقتصادی یکی از ضروریات در این خانواده‌ها است.

خطیب نماز جمعه بوشهر، با تأکید بر بازارسازی و بازاریابی برای ارائه محصولات تولیدی مشاغل خرد و خانگی افزود: رفع فقر و محرومیت‌زدایی و کمک به نیازمندان رسالت همگانی به ویژه مسئولان است.

امام جمعه بوشهر، با بیان اینکه ۴۴ سال از انقلاب اسلامی گذشته است تصریح کرد: اشتغال جوانان، توجه به نیروهای بومی، تهیه مسکن، تسهیل در امر ازدواج، نهادینه شدن فرهنگ دینی، خدمتگزاری به مردم باید در سرلوحه کار مسئولان قرار بگیرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر، مردم را ولی نعمت مسئولان دانست و بیان کرد: عقلانیت مدیریتی به معنای مردم‌داری است و مردم مولفه قدرت انقلاب اسلامی محسوب می‌شوند.

صفایی بوشهری، فلسفه وجود مدیران را خدمت به مردم دانست و تأکید کرد: مسئولان با تمام وجود به ویژه اموری که در اولویت است باید خدمتگزار مردم باشند.

وی، اضافه کرد: اشتغال، کنترل تورم و گرانی قیمت‌ها، ایجاد مسکن، تسهیل در امر ازدواج و خدمتگزاری همه جانبه به مردم باید سرلوحه برنامه‌های مسئولان باشد.

انتهای پیام/