دو خبر خوش وزیر ارشاد برای حوزه شعر

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم اختتامیه جشنواره شعر فجر گفت: پیشنهادی شد برای اینکه بخشی برای حوزه شعر در وزارتخانه داشته باشیم که بعد از جلسات کارشناسی به این جمع بندی رسیدیم که جایگاهی در نزدیکترین حوزه به حوزه وزارتی و وزیر فرهنگ داشته باشد.

به گزارش پارس پرس، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم اختتامیه جشنواره شعر فجر گفت: پیشنهادی شد برای اینکه بخشی برای حوزه شعر در وزارتخانه داشته باشیم که بعد از جلسات کارشناسی به این جمع بندی رسیدیم که جایگاهی در نزدیکترین حوزه به حوزه وزارتی و وزیر فرهنگ داشته باشد.

مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم در سخنانی گفت: انقلاب اسلامی نهضت بزرگی با بافت فرهنگی است، اندیشمندان بزرگ انقلاب رهبران انقلاب هستند، در بسیاری از تحولات سیاسی یک گروه نظریه‌پرداز یک گروه رهبران فکری و یک گروه عملیاتی و اجراکننده داریم،‌ امتیاز جمهوری اسلامی ایران این است که موسس و بنیان‌گذارش مهمترین نظریه پرداز این حرکت بزرگ بود، امام(ره) یک شخصیت کم نظیر، یک حکیم فیلسوف، یک عارف مفسر،‌ یک فقیه اصولی و یک عالم بزرگ و مرجع تقلید مومنین و مومنات بود.

وی گفت:‌ به همین دلیل فضای تنفسی این نهضت تماما فرهنگی است و در راس همه آثار فرهنگی که در این نهضت بزرگ حضور داشته و نقش آفرینی کرده حوزه شعر و ادبیات است. امام عظیم‌الشان ما در کنار همه خصلت‌های بزرگیت که در دانش‌های مختلف داشت، خود یک شاعر توانمند است.

وی ادامه داد:‌ امام(ره) که خود یک شاعر بودند و در دیوانشان اشعار مهمی وجود دارد،‌ رهبر عزیز انقلاب نیز همین گونه‌اند. امام خامنه‌ای در کنار همه خصلت‌های مهم و ویژگی‌های منحصر به فردی که دارند، یک شاعر برجسته هستند، ایشان هر سال در ماه مبارک رمضان در نیمه ماه مبارک در شب تولد کریم اهل بیت(ع) امام حسن مجتبی بدون استثنا در تمامی این سال‌ها میزبان شعرای عزیز بوده است به جز دو سه سال کرونایی که این مهمانی برگزار نشد و امیدواریم در سال جاری برگزار شود.

اسماعیلی تصریح کرد:‌ رهبر معظم انقلاب خود یک شاعر برجسته هستند و در عین حال جریان شعری و ادبی و حوزه ادبیات را در راستای اهداف انقلاب راهبری کردند، اگر بخواهیم از فردی از شخصیتی نام ببریم که بیشترین همت را در ارتقای فرهنگ شعر و ادبیات به ویژه در حوزه انقلاب اسلامی و مقاومت بر عهده داشتند،‌ بی‌تردید رهبر عزیز انقلاب هستند.از سال ۶۹ تا سال ۹۸ مثل یک باغبان مثل یک پدر دلسوز، حامی شعرا و ادبای این سرزمین بودند. این افتخار افتخار بزرگی است که حوزه شعر و ادبیات ما در سرآمدش این شخصیت فرزانه قرار دارند.

وزیر ارشاد با بیان ین مطلب که در دولت به صورت ویژه برای ترفیع حوزه شعر برنامه‌ریزی شده است،‌ گفت:‌ در جلسه ای که در شب عید غدیر در خدمت رئیس جمهور بودیم، دوستان عزیز مطالبه‌ای را بیان کردند که در وزارتخانه یک بخشی را برای حوزه شعر داشته باشیم. دوستان مدت‌ها جلسه گذاشتند و بررسی کردند که در چه قالب و ساختاری در وزارت این اتفاق رخ دهد. جمع‌بندی اکثریت این بود که جایگاهی در نزدیک‌ترین حوزه به حوزه وزارتی و وزیر فرهنگ را برای این کار انتخاب کنیم.

همچنین اسماعیلی از امضای حکم علی محمد مودب به عنوان دستیار حوزه شعر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد و گفت:‌ ان شالله آقای مودب با همکاری دوستان در معاونت فرهنگی برای سال آینده برنامه کاملی را برای ارتقای هر چه بیشتر جایگاه شعر و شعرا تنظیم کنند، من هم با همه وجود در خدمت هستم تا کارهای مهم را جلو ببریم.

انتهای پیام/